V sobotu kolem jedné hodiny se pódium před amfiteátrem zaplnilo téměř do posledního místa. Obecenstvo tak netrpělivě očekávalo příchod zpěvačky Heleny Vondráčkové. Pořadatelé si ale na diváky připravili žert a tak jako první vystoupil člen skupiny Screamers, který zpěvačku imitoval. Po odzpívané písni, už ale přišla skutečná zpěvačka a publikum se dočkalo hitů jako jsou například Lásko má já stůňu nebo Sladké mámení.

Kromě Vondráčkové návštěvníci viděli ještě Michala Davida nebo Ewu Farnou a v neděli pak například Petra Bendeho. „Jezdíme sem kvůli koncertům, máme to spojené s kulturou, pokud nejsme na dovolené, jsme tu každým rokem. Líbí se mi tady, oproti jiným rokům je to tu víc lidovější,“ řekla Anna Skopalová z Litovle. A opravdu.

Druhá část Hanáckých slavností se nesla v komorním duchu loutkového představení, krojovaných tanců a šermířských stánků. „Jsme tu už asi pátým rokem, líbí se nám tady. Je to pro nás takové zakončení prázdnin,“ řekl Tomáš Táborský ze Šumvaldu, který si vyzkoušel střelbu z luku.