„Filmánie je společnou akcí všech sítí multikin v České republice. Jde v dobrém slova smyslu o „zátah“ na diváky v předvánočním čase. Letošní třetí ročník nabídne hned dvacet titulů, z toho pět premiér," uvedla manažerka olomouckého multikina Dagmar Černíková.

„Novinkami týdne jsou například sci-fi Den, kdy se zastavila Země, největší letošní hit ve Francii Veřejný nepřítel č. 1 a rodinná komedie Čtvery Vánoce. V nabídce dále zůstávají osvědčené trháky Mamma Mia! a Muzikál ze střední 3,“ vyjmenovala.

CineStar zachoval i pravidelnou artovou projekci. V úterý večer tak bude na programu snímek režisérů Martina Duška a Ondřeje Provazníka Poustevna, das ist Paradies, který na loňském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě získal hlavní cenu.

„Jsem přesvědčená, že nabídka Filmánie uspokojí každého,“ svěřila se Černíková a upozornila i na rozšíření promítacích časů.

„Ve všední dny obvykle začínáme ve 14 hodin, ale v rámci festivalu proběhnou první projekce už o hodinu dříve,“ doplnila.