V Olomouci se film Bathory promítá od 10. července.

„Během čtyř týdnů na nejdražší český film přišlo dvacet tisíc diváků. Pokud to srovnáme s například velmi úspěšnými Vratnými lahvemi, které jsme promítali v březnu loňského roku, pak na Vratné lahve tehdy během jednoho měsíce přišlo jednadvacet tisíc lidí,“ sdělila generální manažerka olomouckého multikina Cinestar Dagmar Černíková.

Vratné lahve se v olomouckém multikině promítaly 18 týdnů, oblíbené Bobule 12 týdnů. „Předpokládám, že Bathory se udrží přibližně stejnou dobu. Dokud bude zájem, tak tento film budeme promítat. Momentálně máme čtyři představení denně. Diváci si mohou frontu na vstupenky ušetřit tím, že si je objednají přes internet,“ poznamenala Černíková.

Frontu na vstupenky si vystála také devětadvacetiletá Jana Pacáková. „V Olomouci bylo vyprodáno, takže jsme si na film zajeli do Prostějova. Takový dav jsme ale nečekali, ve frontě na lístky jsme strávili přes půl hodiny. Lidi se tlačili k pokladně a vzájemně se předbíhali,“ řekla Pacáková.

Film se jí líbil, takže cesty do Prostějova a čekání ve frotně nelituje. „Spousta lidí ale po jeho skončení nadávala, že za něj zbytečně vyhodili peníze. Někteří diváci dokonce odcházeli už během promítání, protože se jim to vůbec nelíbilo,“ řekla Jana.

Příznivci klasického promítání ve velkém kinosálu si na snímek Bathory ještě musejí pár týdnů počkat. Olomoucké kino Metropol jej do programu zařadilo od 1. září. V České republice už film vidělo přes 400 tisíc diváků, dosavadní tržby přesáhly 45 milionů korun.