Mezi zajímavé osobnosti, se kterými se posluchači v rámci programu mohou setkat, jsou klavírista Martin Kasík, houslistka Hana Kotková, která v současnosti žije ve Švýcarsku, a také klavíristka Jitka Čechová.

Letošní koncerty také připomenou dvě významná výročí: 250 let od úmrtí G. F. Händla a 200 let od úmrtí Josepha Haydna. Oba slavné autory připomene Vánoční koncert 17. prosince.

Filharmonie navíc v nové sezoně nabídne posluchačům v rámci předplatitelského cyklu D melodie ze světa českých filmů a muzikálů, slavné rockové evergreeny a také jazzovou hudební paletu.

„V rámci koncertu ze světa českých filmů a muzikálů představíme melodie z klasiky jako Kdyby tisíc klarinetů, Starci na chmelu, filmů s Vlastou Burianem či Oldřichem Novým a také z Četnických humoresek. Další koncert zase potěší milovníky popových a rockových kapel jako Pink Floyd či Deep Purple. Pro fanoušky jazzových melodií je zase připraven koncert Jazzman v černém klobouku se vrací, kde vystoupí i klavírista Milan Svoboda,“ uvedl ředitel filharmonie Vladislav Kvapil.

Čtyřiadvacet koncertů v rámci předplatného je už téměř vyprodáno, také u předplatitelských skupin volných míst rychle ubývá, proto by si případní opozdilí zájemci měli pospíšit.

„Koncerty v rámci skupin B a C jsou již téměř vyprodané. Před každým vystoupením sice máme k dispozici dvě desítky prodejních lístků na sezení a další na stání. Lidé však musejí přijít v předstihu před začátkem koncertu,“ vysvětlil Kvapil.

Orchestr Moravské filhar- monie se i v této sezoně podívá několikrát za hranice republiky. Představí se totiž také v Rakousku, Německu, Španělsku a Francii. V plánu má i koncertní turné po Jižní Americe.

I letos navíc bude několik vybraných koncertů vysílat rozhlas. Oproti loňskému roku však nepůjde o záznam koncertu, ale o přímý přenos. Posluchači si jej budou moci naladit na Českém rozhlase Vltava.