„Realita předčila naše očekávání. Návštěvnost, počasí, organizace, kapely i publikum byly super. Vůbec jsme nečekali, že bude taková účast,“ pochválila průběh sobotní akce manažerka festivalu Simona Tomaníková. Během dne se na scéně vystřídalo jedenáct kapel, mezi nimiž nechyběly skupiny Traktor, Zlatý voči, Volant či Calibos. Zejména mladší fanynky nadchl David Spilka a šumperštíO5a Radeček.

Děda Mládek Illegal band předvedl živelné vystoupení, které většinu přihlížejících naprosto strhlo. „Opravdu skvělá show. Škoda jen, že nemůžou hrát déle,“ postesklo si hned několik dovádějících fanoušků.

Vyvrcholení festivalu přišlo po desáté hodině v podobě německé metalové královny Doro Pesch. Drobná třiačtyřicetiletá zpěvačka se skandujícím publikem nechala úplně ovládnout. „Doro měla přichystanou šatnu na hradě, ale odmítla ji s tím, že nechce žádné výhody. Líčila se tedy jako všichni ostatní v prostoru za pódiem,“ řekla na adresu skromné rockové hvězdy Tomaníková. Oproti minulým třem ročníku se pódium přesunulo z prostoru bývalého letního kina do zahrady, která poskytla více místa pro větší aparaturu i samotné diváky. „Zároveň jsme mohli oddělit prostor pro pódium a publikum od občerstvovacích stánků,“ vysvětlila Tomaníková.

Jediným problémem, který každoročně trápí především pořádající agenturu, je přílišná hlučnost produkce. „I letos si na hluk stěžoval jeden ze šternberských občanů. Bohužel nepřekročit zákonné limity je nemožné,“ uvedl František Sviták z pořádající agentury.