„Při pohledu na jazzmany, kteří do Přerova přijedou, je jasné, že tento festival má stále kam pokračovat a čím překvapovat,“ zhodnotil ředitel přehlídky Rudolf Neuls. Při každém vystoupení vyjde na pódium větší nebo menší souhvězdí, od české a slovenské elity po renomované soubory z USA,“ doplnil dramaturg Aleš Benda.

Festivalový maraton zahájí ve středu 22. října místní Academic Jazz Band. O dva dny později určitě vzbudí velký zájem vystoupení Ondřeje Havelky a Melody Makers.

„Zúčastní se společenského galavečera s názvem Smím prosit? Na pódiu vystoupí ještě matadoři z Bratislava Hot Serenaders pod vedením Juraje Bartoše. Tancechtivé publikum se může připravit na hudbu třicátých a čtyřicátých let minulého století, zejména pak na swing,“ prozradil Benda.

Pomyslným vrcholem pětadvacátého ročníku bude sobotní koncert jedné z největších legend jazzové historie - Orchestru Counta Basieho, který i po více než dvaceti letech od smrti svého kapelníka stále patří k muzikantské špičce.

„Jeho prvotřídně swingující rytmický motor dodnes neztratil nic na obrátkách. Důvěrně známá aranžmá, zvuk jednotlivých sekcí i celé kapely a výkony sólistů nesou rovněž pečeť nejvyšší kvality,“ zdůraznil Benda.

Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit přímo v Městském domě nebo na e–mailové adrese predprodej@mdpr.cz.