Během devítidenní přehlídky soudobé hudby se návštěvníci mohou těšit na více než čtyřicet skladeb, z toho šest zazní ve světové premiéře.

Jednou z hlavních hvězd přehlídky bude olomoucký klavírista a skladatel Marek Keprt, který zahraje na pondělním zahajovacím koncertu v kapli Božího těla.

„Posluchači si vychutnají zajímavou konfrontaci soudobé francouzské spektrálně zacílené klavírní tvorby se současnou tvorbou středoevropskou. Součástí večera bude také světelná projekce," naznačil ke koncertu Marek Keprt.

Nové zvukové možnosti klarinetu, basklarinetu, saxofonu a kontrabasu poodkryje posluchačům středeční koncert dua Zlámal & Cremaschi s názvem Initial music.

Vrcholem festivalu bude vystoupení předního rakouského Österreichisches Ensemble für Neue Musik, který nabídne to nejlepší ze současné německé a rakouské tvorby.

Soubor vystupuje v různých sestavách od jednoho do patnácti hráčů. V Olomouci se představí v komornější čtyřčlenné sestavě klarinet, housle, violoncello a klavír.

Festival MusicOlomouc se koná od 20. do 29. dubna a všechny koncerty i přednášky se uskuteční v Konviktu v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci.

Vstupné na koncerty činí 40 a 80 korun, přednášky jsou zdarma.

PROGRAM FESTIVALU MusicOlomouc 2015