Před měsícem oslavil Viklický šedesátiny a u této příležitosti vyrazil s několika přáteli ze zahraničí na narozeninové miniturné.Ve středuzavítá do rodného města a ve 20 hodin vystoupí v Jazz Tibet Clubu.

„Program bude vycházet z toho, co se nám podařilo nazkoušet pro pondělní koncert na Pražském hradě. Dva američtí hosté Dick Weller a Hendrik Meurkens se už museli vrátit domů, ale v sestavě nadále zůstávají belgická altsaxofonová jednička Steve Houben, který zahraje také na flétnu, a britský tenorsaxofonista Julian Nicholas,“ představil své spoluhráče Viklický a prozradil rovněž, jak se s nimi seznámil.

„Stevea znám už od poloviny sedmdesátých let, kdy stejně jako já studoval na Berklee College v Bostonu. S Julianem jsem se seznámil na jednom workshopu v Anglii. Výsledkem spolupráce bylo album Food of Love, ze kterého na koncertě zahrajeme skladbu A Thousand Ships v novém aranžmá,“ prozradil jazzman.

Absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Viklický začínal svou profesionální dráhu v sedmdesátých letech ve skupinách SHQ Karla Velebného a Super Quartet Jiřího Stivína. Po návratu ze studií v USA natočil dvě alba se špičkovým kytaristou Billlem Frisellem.

Na dalších deskách spolupracoval s Jiřím Pavlicou, Vlastou Průchovou či Magdalenou Koženou. Vedle jazzu se věnuje také skládání oper a kompozicím pro film a televizi.

V roce 2004 si Lincolnovo centrum v New Yorku objednalo od skladatele melodram na text Václava Havla. Skladba The Mystery of Man zazněla při slavnostním otevření koncertního sálu Columbus Circle v podání Bigbandu Wyntona Marsalise.

Viklického pravidelně doprovázejí kontrabasista František Uhlíř a bubeník Laco Tropp. Tito muzikanti nebudou samozřejmě chybět ani na dnešním vystoupení.

Přestože slavný hudebník pochází z Olomouce, přiznává, že do svého rodiště zavítá většinou jen tehdy, když tu zrovna koncertuje. „Minulý týden jsme s Davidem Prachařem hráli v Prostějově představení Novecento a u té příležitosti se stihli zastavit v Olomouci aspoň na oběd,“ dodal s úsměvem Viklický.