RŮŽE PRO ALGERNON (legendární povídka)

Po 30. 11. 19:30, St 02.12. 19:30
Divadelní adaptace Divadla Tramtarie v režii Vladislava Kracíka veleslavné a cenami ověnčené sci-fi povídky Daniela Keyese. Charlie Gordon je mladík s IQ 68, který má jediný sen: Stát se chytrým… Dojemný příběh o nekonečné touze člověka překonat sama sebe, ale i o tom, co všechno potřebujeme k tomu, abychom byli alespoň na pár chvil v životě šťastní. Růže pro Algernon tematicky navazuje na úspěšné poetické adaptace Tracyho Tygra Williama Saroyana a Hrubínovy Romance pro křídlovku. V hlavní roli hraje Václav Stojan. V dalších rolích vystupují Jana Posníková, Vojtěch Lipina, Martin Tlapák, Barbora Šebestíková, Miroslav Černý, Jan Konopčík a Marek Zahradníček.

Speciální akce: NOC DIVADEL

So 21. 11. 19:30
Noc divadel je součástí celoevropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě. I letos si pro návštěvníky všechny olomoucké scény přichystaly program plný překvapení. Hraje se od podvečerních hodin se v sobotu 21. listopadu, a to i v divadle Tramtarie. Kromě Růže pro Algernon v 17.00 hodin se mohou diváci těšit na interaktivní detektivní hru Místo činu: Tramtarie. Návštěvníci při ní budou řešit spletité záhady rozličných zločinů.

Pro děti: HUGO Z HOR

So 28. 11. 15.00 (výtvarná dílna od 14.30)
Pro nejmenší diváky připravilo Divadlo Tramtarie pohádku o sněžném muži Hugo z hor, na kterou se mohou přijít podívat v sobotu 28.11. v 15:00. Před i po představení čeká na děti výtvarná dílna.

Vstupenky a další informace o představeních naleznete na stránkách www.divadlotramtarie.cz/program/.

Autorka: Zuzana Zelená