Oblíbená komiksová postavička kocour Vavřinec ožije od 10 a 14 hodin na jevišti Moravského divadla. Hostující režisérka Simona Chalupová se společně s výtvarnicí Veronikou Podzimkovou nechaly inspirovat několika příběhy vycházejícími v časopise Mateřídouška a vytvořily pohádkové leporelo plné hudby a milých písniček.

Inscenaci Kocour Vavřinec – detektiv, sportovec nastudovala s ostravským Divadlem loutek.

„Pohádka, která je vhodná pro děti od tří let, potěší humorem a vtipem, jenž si najde příznivce i mezi dospělými. Chytré výtvarné řešení vychází z původních ilustrací a dokáže skvěle podnítit nejen dětskou fantazii,“ uvedla Pavla Bergmannová, tisková mluvčí Moravského divadla.

V Divadle hudby se představí od 16 hodin pražský soubor Divadlo Piškot, který uvede loutkové představení Deset černoušků.

Scenáristka Iva Peřinová napsala pohádkovou detektivku na motivy anglické nonsensové říkanky, v níž se záhadně ztrácejí černoušci. Do hry postupně vstoupí také chytrá žirafa nebo létající kukuřice.

Známý Slabikář Jiřího Žáčka inspiroval inscenaci Písmenka na polštář, jejíž reprízu připravilo na 16 hodin Divadlo Tramtarie.

Malá Veronika ještě nechodí do školy, ale už by chtěla znát všechna písmenka, aby si mohla přečíst pohádku. Jednoho dne onemocní a musí zůstat v posteli. Když rodiče odejdou, navštíví Veroniku v jejím pokojíčku písmenka EA, UO aIY.

Scénář i texty všech písní ke pohádkové hře napsala Hana Galetková, která je současně režisérkou inscenace.