Poslední, v pořadí třetí premiéra této sezony, nese název Už nikdy sám! a se souborem hru nastudovala režisérka Tereza Říhová.

„Hlavním tématem inscenace je samota a jakým způsobem je možno se s ní vyrovnat. Někdo ji řeší výmysly a bludy, jiný zase návratem k jistotě, kterou pro něj představuje hravé dětství,“ uvedla režisérka.

Příběh tří osamělých lidí, kteří se společně ocitli v jednom pokoji, je zároveň polemikou nad jejich rolemi ve společnosti, v životě jiných lidí a v jejich vlastních životech.

Hru napsal německý režisér a dramatik Marc Becker a v olomouckém provedení se na scéně objeví Ondřej Jiráček, Tomáš Žilinský a Petra Ševců.

Reprízy už na Dolním náměstí

Divadlo uzavírá své pětileté působení v kulturním a komunitním centru na takzvané „Wurmovce“ s humorem.

Inscenátoři slibují stylizovanou grotesku, která však divákům nabídne nejen komické polohy, ale i možnost se zamyslet nad situací, do které se někdy dostal snad každý.

„Hravost, absurdita a gagy jsou základními stavebními kameny naší inscenace. Protože i existenciální téma lze vnímat skrze optiku humoru a nadsázky,“ dodala Říhová.

Premiéra je na programu ve středu 21. června od 19.30. Vstupenky za 150 a 100 Kč si mohou diváci zajistit online na webu divadla . První reprízy jsou plánovány na podzim již na Dolním náměstí.