„Pokračujeme ve stávající dramaturgii, jejímž cílem je přivést do Olomouce alternativu ke klasickým kamenným divadlům. Soustředíme se především na taneční soubory, multimediální performance nebo projekty site specific, tedy přesunutí divadla do veřejného prostoru,“ přiblížila za občanské sdružení Zuzana Mildeová.

Na úvod sezony pozvali dramaturgové projekt Divadlo Feste, které se v UC UP představí příští pondělí a úterý, a rovněž místní soubor Divadlo Na cucky s titulem Western. Světová premiéra původního textu Barbory Voráčové se uskuteční ve čtvrtek 25. září.

„Soubor funguje už přibližně pět let a tvoří jej studenti či absolventi olomoucké univerzity,“ přiblížil dramaturg Jan Žůrek.

Divadlo Konvikt pokračuje v linii tanečních workshopů, které se v loňské sezoně setkaly s velkým ohlasem. V sobotu a neděli 27. a 28. září přiblíží principy současných tanečních technik lektorka Katja Višinská.

„V průběhu sezony by workshopy měli vést další přední čeští tanečníci Adéla Laštovková nebo Věra Ondrašíková a dokonce hosté ze Senegalu,“ prozradila Mildeová.

Od 6. do 9. října je pak na programu třetí ročník festivalu Týden improvizace, na němž tentokrát vystoupí především hudebníci. Pomyslným vrcholem přehlídky budou vystoupení svérázného písničkáře Xaviera Baumaxy a uznávaného beatboxera Jaro Cosiggy.

Během podzimu pak občanské sdružení plánuje uspořádat další přehlídku, tentokrát s názvem Divadlo neslyšícím.

„Jediné produkce tohoto typu, kde se využívá znakové řeči nebo jde o nonverbální představení, jsou zatím k vidění jen v Praze či Brně,“ zdůraznila Mildeová.

Program Divadla Konvikt