Prostor v Uměleckém centru Univerzity Palackého se konečně dočkal vylepšení svého technického stavu a v budoucnu tak přivítá přední české soubory.

„S novým názvem přišli studenti katedry divadelních, filmových a mediálních studií. Vítězný návrh Divadlo K3 jednak odkazuje k lokaci, tedy ke třetímu patru na Konviktu, a současně připomíná, že sál se nachází na vrcholu budovy. Nabízí se tedy i spojitost s vrcholem nedostupné hory,“ přiblížila za vedení katedry pedagožka Tatjana Lazorčáková.

Pravidelnému a systematickému využívání divadelního sálu dosud bránil jeho technický stav. Teprve v minulém roce došlo k dovybavení variabilní praktikáblovou soustavou a prostor tak nyní splňuje normy pro konání divadelních představení profesionální úrovně.

Přejmenování sálu souvisí se zahájením projektu Hostování významných komorních souborů, který chce nabídnout další alternativu k produkci Moravského divadla. Jako první zavítá do Divadla K3 ve čtvrtek v 19 hodin Komorní scéna Aréna z Ostravy.

Původně ohlášený titul Brýle Eltona Johna nahradila kvůli náhlému onemocnění jednoho z herců situační komedie Pension pro svobodné pány.

„Do konce letošního roku chceme představit přibližně šest zajímavých inscenací. Do Olomouce přijede Divadlo Petra Bezruče nebo Divadlo Drak. Příští rok počítáme s deseti inscenacemi. Můžu prozradit, že nyní jednáme s Divadlem Na zábradlí nebo Dejvickým divadlem a určitě počítáme i s některými zahraničními hosty,“ uvedl dramaturg Petr Páluš.