Výsledkem spolupráce je nejen uspořádání festivalu Velká inventura, ale i rozšíření dosavadního programu Divadla hudby (DH) o originální taneční či pantomimická představení.

„Jednou z dramatrurgických linií, kterou jsem chtěl prosadit, bylo právě nonverbální divadlo, takže spojení s občanským sdružením působícím v Uměleckém centru Univerzity Palackého bylo nasnadě. Mají už s uváděním podobných představení bohaté zkušenosti. Navíc jsme se shodli na tom, že divácký okruh je v tomto případě omezený, a než si konkurovat a rozdělovat už tak malé publikum, bude lepší spolupracovat,“ vysvětlil dramaturg DH Alexandr Jeništa.

Okrajové divadelní žánry měli zájemci ve větší míře možnost navštěvovat dosud především v rámci festivalu Divadelní Flora.

„Přišlo nám líto, že takové produkce jsou zde k vidění pouze jednou za rok, takže jsme se rozhodli rozprostřít nabídku do celé sezony a chceme působit osvětově,“ přiblížil Jeništa.

První ukázkou nové spolupráce bude v pondělí 25. února představení taneční skupiny VerTeDance. Diváky čekají od 19.30 hodin hned dva taneční duety Průzor hrdlem a Třiačtyřicet slunce západů. Druhý jmenovaný přitom vychází ze slavného Exupéryho pohádky Malý princ. Netradiční divadlo si vyžádá i prostorovou změnu.

„Diváci budou sedět na jevišti, a hercům tak bude patřit dosavadní hlediště. Z toho důvodu dojde k omezení divácké kapacity,“ upozornil Jeništa.

Na přelomu března a dubna pak obě divadla uvedou festival Velká inventura. Přehlídka nové scénické tvorby se v Olomouci naposledy konala v prosinci 2006.

Od 26. března do 2. dubna je na programu celkem pět představení, do Olomouce zavítá mimo jiné ostravské Divadlo Petra Bezruče nebo pražský Alfred ve dvoře.

Externí odkazy:

Divadlo Konvikt

Divadlo hudby Olomouc