Vloni se o budově mluvilo už hlavně v souvislosti s tím, zda ji město jako nepotřebný majetek prodá. V současné době však opět ožila debata o jejím dalším osudu.

Zatímco ředitel Moravského divadla Václav Kožušník přišel s návrhem, aby se prostory využily pro dílny dekorací, náměstek primátora Jiří Martinák (ODS) uvažuje o možnosti obnovení provozu a vytvoření multikulturního sálu.

„Momentálně se hovoří o dvou variantách - buď budovu prodat, nebo ji naopak zachovat a obnovit v ní kulturní dění. Vše je samozřejmě zatím ve stadiu úvah a musí se řádně vykalkulovat, případně vytvořit patřičné studie,“ popsal Martinák.

Hodolanské divadlo uvádělo do roku 1993 převážně operetní a některé činoherní tituly. V roce 2000 zde začal působit soubor Hořící žirafy, své první inscenace tu uvedla Tramtarie.
Moravské divadlo využívalo budovu jako zkušebnu pro orchestr, sklad dekorací a ubytovnu. V březnu bude otevřena takzvaná Malá scéna v Dvořákově sále v Žerotíně.

„Chceme zde uvádět scénická čtení, činohru, ale i komorní balet a zároveň prostory využívat i jako zkušebnu,“ přiblížil Kožušník.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika