Nebudou mezi nimi chybět inscenace pražského Divadla Na zábradlí, slovenská činoherní scéna i tvorba režiséra a herce Jiřího Havelky.

Ve čtyřech programových sekcích přehlídky se tentokrát objeví exkluzivní linie Fokus: Slovensko, která v představeních Potkani, Les, Karpatský thriller a Rosmershol představí čtyři renomované slovenské soubory.

„Festivalový divák může tento elitní slovenský výběr zhlédnout během čtyř po sobě jdoucích dnů v první polovině Divadelní Flory," řekl ředitel festivalu Petr Nerušil.

Reprezentativní průřez aktuální tvorbou Divadla Na zábradlí pak nabídne návštěvníkům klub S-cube, kde se známá pražská scéna představí hned sedmkrát s inscenacemi Báby, Šílenství, Požitkáři a Cizinec.

Již tradičně zaměřuje festival pozornost na tvorbu jednoho výrazného inscenátora. Tím vyvoleným se pro letošní ročník stal režisér, herec a hudebník Jiří Havelka.

S jeho tvůrčí činností se zájemci seznámí v inscenaci Šílenství, Poslední trik Georgese Mélièse a dalších dvou dílech. „Mým záměrem je dělat živé divadlo, které nenechá diváka pasivním. A v jaké se nachází kategorii či žánru, už je vedlejší," okomentoval svou tvorbu Jiří Havelka.

Na festivalu se představí rovněž divadelníci a tanečníci z visegrádského regionu.

Vstupenky na představení Divadelní Flory si diváci mohou koupit v pokladně Moravského divadla Olomouc. Ceny vstupenek se pohybují od 50 do 390 korun, část produkcí je přístupná zdarma.

Divadelní Flora 2015 - PODROBNÝ PROGRAM 

5 tipů Deníku: co musíte vidět

8. květen
Tisíc a jedna Olomouc
14.30, Konvikt UC UP
Divadlo na cucky & KOMA Bázis Budapešť

Z upoutávky Tisíc a jedna Olomouc na kanálu Youtube

Městská hra na témata skutečných zážitků Olomoučanů oživí rozličné městské lokace a přinese události, které se v nich v minulosti odehrály. Scénář bude mít podobu mapy příběhů a účastníci akce se budou pohybovat po trase, na které jim budou jednotlivé příběhy představeny.

10. květen
Báby
14.30, 21.00, S-Cube
Divadlo Na zábradlí Praha

BÁBY

Pozoruhodná inscenace Báby přináší kromě pobavení i nadčasová univerzální témata a prostor k zamyšlení. Vypravěčkami bizarních historek plných černého humoru je pětice zlověstně klevetících obtloustlých bab, jež jsou zosobněním lidské tuposti, která se svou angažovaností stává nebezpečnou.

11. květen
Karpatský thriller
19.30, Moravské divadlo
Slovenské národné divadlo Bratislava

KARPATSKÝ THRILLER

Mnohovrstevnatý divadelní thriller režiséra Romana Poláka reflektuje politickou korupci, divokou privatizaci a kriminální aféry veřejného života 90. let minulého století. Divákům tak nabídne nejkontroverznější slovenský divadelní počin posledních dvaceti let.

14. květen
Jiří Havelka: Regulace intimity
17.00, Konvikt UC UP, Divadlo K3

REGULACE INTIMITY

Autorský projekt režiséra Jiřího Havelky a čerstvých absolventů KALD DAMU zkoumá hranice důvěrnosti a soukromí. Osobní zpovědi mladých herců přinesou divákům unikátní sondu do srdcí jedné generace.

15. květen
2'16" a půl Vesmírná odysea
17.00, Konvikt UC UP, Divadlo K3

2’16” A PŮL – VESMÍRNÁ ODYSEA

Diváci uvidí symbiotický pokus dvou desítek dětských zpěváků, odvážného týmu Marka Piačeka a profesionálních filharmoniků o neotřelou interpretaci legendární skladby Johna Cagea 4'33".