Příjemné retro nazkoušela se souborem opery a operety režisérka Dagmar Hlubková, podle které čeká návštěvníky představení opravdová lahůdka.

„Je to skvost mezi hudebními komediemi, brilantní konverzační komedie, která připomíná nejlepší díla Georgese Feydeaua," popsala režisérka Dagmar Hlubková.

Příběh přiblíží divákům jeden den v hotelu U Veselého kamzíka, kde se očekává svatba Marcely Myškové s Pavlem Zemanským. Vše se však zamotá ve chvíli, kdy do hotelu přijíždí další Pavel Zemanský.

„Vše se odehrává během jednoho odpoledne před hotelem. Zatímco běžně bývá zvykem jeden ústřední romanticky zamilovaný pár, my tu máme hned tři dvojice a všech-ny mají v představení stejně velký part," řekla režisérka.

Sál rozezní swing i foxtrot

V operetě nechybí ani půvaby atmosféry 30. let, kdy tanečnímu parketu vládly styly boogie woogie, foxtrot a swing.

„V představení je celkem patnáct hudebních čísel. Každé má velmi chytlavou melodii a při jejich poslechu si diváci uvědomí, že jde o melodie, které znají ze starých českých filmů," uvedl dirigent Miloslav Oswald.

V roli Pavla Zemanského se představí Jakub Tolaš v alternaci s Romanem Harokem a v úloze Marcely Myškové diváci uvidí Lucii Janderkovou.

„První republika měla své kouzlo, noblesu a eleganci, která se mi vždy líbila. Od dětství miluji filmy pro pamětníky s Adinou Mandlovou, Hugo Haasem a jinými skvělými herci. V inscenaci je nutné skloubit zpěv s tancem, a věřte, že to není vůbec jednoduché. Divák nebude ochuzen ani o piruety a zvedačky," přiblížila Janderková, která alternuje s hostující Oľgou Bezačinskou.

Vedle zpěváků se v inscenaci představí i činoherci Ivana Plíhalová a Josef Bartoň.

„V souboru opery a operety hostuji už podruhé, šest let jsem hrála paní Pearsovou v muzikálu My Fair Lady. Tehdy jsem měla jen mluvenou roli, tentokrát mám i svou sólovou písničku, což mě velmi těší, neboť moc ráda zpívám," usmála se Ivana Plíhalová.

Průčelí hotelového domu navrhl Martin Víšek, kostýmy, mezi nimiž najdeme společenské a svatební šaty stejně jako oděv trampů, vytvořila Eliška Zapletalová.

Inscenace začíná v 19 hodin.