Tvůrce populárních Pelíšků a oceněné Krásky v nesnázích Jan Hřebejk se vrátil ke knižním předlohám Petra Šabacha, konkrétně k povídkovému titulu Jak potopit Austrálii.

Děj filmu situoval na začátek devadesátých let do jedné zahrádkářské kolonie v Praze. Tam se pravidelně setkává šest přátel, mezi nimi třeba vysloužilý varietní kouzelník Mrklas, hospodský Tonda.

Jejich poklid, který tráví u desetníčkového mariáše, skončí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí falešných hráčů z vysočanské tržnice. A tak jako ve starých westernech, berou i tito přátelé zákon do vlastních rukou. Získat zpět třicet šest a půl tisíce se pokusí hraním „skořápek“.

„Jelikož je to Šabach, film bude blízký našim předchozím komediím. Zároveň si však myslím, že by mohl pamětníkům připomenout Rozmarné léto nebo Slavnosti sněženek,“ přiblížil režisér Hřebejk.

V hlavních rolích komedie se představí Bolek Polívka, Miroslav Vladyka, Jiří Schmitzer nebo Lenka Vlasáková. CineStar snímek uvádí v 15.30, 18 a 20.30 hodin.

Dalšími lákadly jsou hvězdně obsazená komedie Než si pro nás přijde (16.45, 21.15) s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem v hlavních rolích a nový přírůstek k romantickému žánru Mejdan v Las Vegas (14.30, 19.00), kde hlavní hrdinku hraje Cameron Diazová.

Náročnější diváky pak uspokojí drama z druhé světové války Tajemství prstenu (17.15) nebo znepokojivé drama Náš vůdce o pedagogickém experimentu na téma fašismus (16.00, 20.15).