V Česku vystupoval naposledy před sedmi lety. Než šel na pódium, Olomoucký deník ho vyzpovídal. Stačilo málo a místo mikrofonu by se stal jeho pracovním nástrojem fotbalový míč. Když na jeho milovaný fotbal došlo, ihned jmenoval české fotbalisty Patrika Bergera a Milana Baroše, kteří hráli za jeho oblíbený Liverpool.

Byl jste už někdy v Olomouci?
Během těch let jsem navštívil různá místa ve světě a hlavně v Evropě. Myslím, že před lety jsem byl i v Olomouci. Ale už si přesně nevzpomenu kdy, ale mohli jsme sem s kapelou přijet někdy v devadesátých letech. Ale v Praze jsme za ta léta byli několikrát.

Viděl jste něco z Olomouce?
Ano, projeli jsme se po městě a okolí a je velmi pěkné. A hodinu jsme strávili na golfovém hřišti a zahráli si pár jamek, to bylo bezva (usmívá se, poznámka redakce).

Během svých cest jste zažil také spoustu publik. Jsou mezi nimi rozdíly? Jací jsou Češi?
V podstatě jsou si všichni hodně podobní. Důležité je, aby si koncert lidé užívali. Když to tak je, užívám si vystoupení také. V Česku, v Praze sem zpíval naposledy v roce 2009 a bylo to skvělé.

Hráváte na akcích jako je tahle? Na plesech? A v čem je to jiné než běžný koncert?
Hrajeme na nejrůznějších akcích. Ale v Olomouci je to rozhodně první ples, kde vystoupíme. Já moc rád cestuji, takže jsem rád, že si tady můžu zazpívat. A samozřejmě je to na plesech trochu jiné. Na koncerty chodí fanoušci, to mají společné. Kdežto na plese se sejdou různí lidé, zástupci firem a tak podobně. Ale v jádru jsou si všechna vystoupení podobná.

Jaké písničky dnes večer zazpíváte?
Určitě neochudíme hosty o naše nejznámější hity, které znají z televize nebo rádií. Uslyší You're a woman, I'm a man, Come back and stay, I Wanna Hear Your Heartbeat nebo třeba Train to nowhere, Pretty young girl.

ČTĚTE TAKÉ: V Olomouci se plesalo jako o život. A dres Jardy Jágra se vydražil za 68 tisíc

Kapela má přes třicet let, co se za tu dobu změnilo?
Jsem o třicet let starší (směje se, poznámka redakce). Za ta léta se hodně proměnilo složení kapely. Jsem už poslední zakládající člen, takže původní Bad Boys Blue už jsem vlastně jenom já. Začínal jsem se dvěma muži černochy, dnes mám dvě kolegyně zpěvačky, Sylviu McIneray a Edith Miracle. Ty se mnou také spolupracovaly na posledním albu. Takže image kapely se za ta léta proměnil.

A pokud jde o hudbu?
To, co dělá Bad Boys Blue Bady Boys Blus, jsou jejich songy a melodie. Toho se musíme držet, když děláme nové písničky. Nesmíme nijak výrazně měnit žánr a začít dělat třeba hard rock, protože to není „zvuk" Bad Boys Blue.

Jaká je vaše oblíbená píseň od Bad Boys Blue?
To se často mění. Teď mám dost v oblibě nové album, které vyjde na konci března, a všechny nové písničky. Ty také dnes večer zazpívám. V poslední době jsem si oblíbil píseň Angelina, ale tu jste ještě neslyšeli, takže to dnes večer bude překvapení.

Mám rád dobrý pop, rock i klasiku

A co jiné vaše oblíbené písničky nebo interpreti?
Mám rád velkou spoustu nejrůznější muziky. Dobrý rock, dobrý pop, ale třeba i klasiku. A stejně tak poslouchám nejrůznější umělce.

Z těch aktuálních muzikantů se vám líbí třeba kdo?
Mám rád třeba Beyoncé. Ale neznám tvorbu třeba Justina Biebera, i když je hodně populární (směje se, poznámka redakce). Asi jsem trochu staromódní a dávám přednost starým dobrým věcem, poslouchám Elvise Presleyho nebo Raye Charlese.

A co si myslíte o pěveckých soutěžích, které hledají nové talenty?
Samozřejmě můžou objevit někoho dobrého, ale připadá mi, že už trvají velmi dlouho a je to takové „na sílu". Tenhle typ soutěží upadá, což dokazují i poklesy sledovanosti.

Jakou písničku jste poprvé zpíval před publikem?
She loves you od Beatles. Bylo mi asi sedm let a zpíval jsem ji na hřišti v Liverpoolu, odkud pocházím. Přišla tam tehdy televizní společnost něco natáčet a požádali mě a další děti, jestli bychom nezazpívali, a řekli, že budeme v televizi (směje se, pozn. redakce).

A hned potom jste se rozhodl, že z vás bude muzikant?
Vlastně ne. Stal jsem se muzikantem, protože jsem nebyl dost dobrý na to, aby mohl hrát profesionálně fotbal za Liverpool. Nebo se na to aspoň vymlouvám. Ale nelituji. Zůstal jsem velký fanda fotbalu, hlavně Liverpoolu.

Na plese se vydražil dres hokejisty Jaromíra Jágra. Co vy a hokej?
Tak toho neznám. Ale vím, že Češi jsou zatraceně dobří hokejisté. Hokej mám rád, když jsem žil v Německu, viděl pár utkání naživo. Vždycky tam byla skvělá atmosféra.

Jsme na plese. Tak jak si vedete jako tanečník?
Neumím žádné klasické tance. A během vystoupené si vždycky vystačím se svými vlastními pohyby (směje se, poznámka redakce).