„S talentem pro šanson se člověk musí narodit. Nestačí hudební sluch, nestačí schopnost umět „prodat“ text nebo procítěně zazpívat. Šanson je píseň na druhou, a tak zpívat šansony je víc než jen to. A Chantal tenhle dar od Boha dostala, a navíc ji ke kariéře dobré šansoniérky předurčují i její životní osudy,“ uvedl hereččin přítel a producent alba Jiří Vondrák.

Původně televizní režisér a scenárista dokonce kvůli realizaci alba založil vydavatelství Divadlo šansonu. Debutová deska vyšla loni v listopadu a obsahuje deset slavných šansonů například od Serge Gainsbourga, Charlese Treneta nebo Juliette Gréco.

Dvě skladby si Poullain sama otextovala. V duetu Co s námi bude se k ní připojil herec Oldřich Kaiser. Producent Vondrák zvolil pro hudební doprovod členy brněnské filharmonie pod vedením klavírní virtuosky Šárky Králové.

Koncert je součástí programu Olomouckého kulturního léta. Do konce září navštíví hanáckou metropoli Iva Bittová, Jiří Stivín, -123 Min., Plastic People of the Universe nebo herečka Bára Hrzánová.