Frontman a nejznámější tvář souboru Radek Pastrňák přivede na pódium kompletní sestavu kolem šestnácté hodiny. Publiku pak představí ty největší hity.
„Jelikož jde o doprovod sportovní akce, bereme to tak, že to je koncert pro celou rodinu. Co se týče písní, vybereme proto ty nejznámější,“ prozradil bubeník Richard Kroczek.

Přesto však vystoupení není typickým koncertem. „Tohle my neřešíme. I když jde o sport, lidé jsou všude stejní. Mají ruce, nohy, a když dobře zahraješ a pobavíš je, je to dobré. Pro mě osobně to ale něčím výjimečné bude. Zčásti jsem si obnovil bicí, takže budeme mít takovou malou premiéru,“ dodal Kroczek.

Začínali s Rottrovou


Původně jazzovou a funky kapelu Buty založila dvojice Radek Pastrňák, R. Kroczek v roce 1986 poté, co společně prošli účinkováním v doprovodné skupině Marie Rottrové. Během koncertování s Vlastou Redlem se v roce 1989 vykrystalizovala sestava, která trvá v podstatě do současnosti. Zakládající dvojici doplnili Petr Vavřík, Milan Nytra, Milan Straka.

Pětice zažila obrovský úspěch s alby Ppoommaalluu (1994) a Rastakayakwanna (1997), ale i komerční selhání v podobě koncepční desky Normale (2001).
Příprava zatím poslední nahrávky Votom trvala dlouhé čtyři roky. „Přišla na nás regulérní tvůrčí krize a nespokojenost se sebou samými. Možná to byla přirozená pauza, která zákonitě musela přijít poté, co jsme deset let intenzivně hráli a vydávali jednu desku za druhou,“ přiznal Kroczek.