Dnešní vystoupení ve Sportovní hale Univerzity Palackého potěší především ty, kteří litovali, že hanácká metropole se nedostala mezi zastávky zpěvaččina úspěšného Madeland Tour. Během koncertu, který začíná v 19.30 hodin, doprovodí Bílou kapela Petra Maláska. Jako host se představí čtrnáctiletá Ewa Farna.

Letošní rok byl pro Bílou ve znamení nového alba s názvem Woman. „Ale nebojte se, na desce není jediná anglická písnička. To nechám jiným. Také moje vydavatelská firma mi ten anglický název velmi rozmlouvala stejně jako moje maminka. Ale mně přijde slovo Womanmalebné, neboť celé album je o duši ženy, což jsem já a textařka Gábina Osvaldová, která ví, co je to spadnout, ale zase vstát, stokrát se zklamat, ale zase to zkusit znova,“ vysvětlila zpěvačka.

Desetinásobná držitelka Zlatého slavíka přizvala na své koncerty jeden z velkých objevů loňského roku, zpěvačku Ewu Farnou, jíž také pokřtila desku Ticho. „Často se v ní vidím. Cítím její temperament, dávku exhibicionismu. Ewa je mi povědomá - rebelstvím i čistou duší,“ uvedla Bílá. „Je to pro mě opravdu pocta s takovou hvězdou zpívat, splnění jednoho z mých snů. Lucka je strašně milá a sympatická osoba a obdivuju její zpěv a pracovitost,“ reagovala na pozvánku a poklony Farna.

O instrumentální stránku koncertu se postará kapela Petra Maláska, kterou tvoří česká hudební špička. Renomovaní muzikanti Robert Balzar, Bady Zbořil nebo František Kop jsou rovněž členy populárních J. A. R.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika