Výtěžek z akce a finanční dary lidí i sponzorů si na pódiu převezmou z rukou organizátorů zástupci Arcidiecézní charity Olomouc.

„Není nám jedno, co se na Haiti děje, a proto jsme uspořádali tento koncert. Doufáme, že přijde co nejvíc lidí a že přispějí,“ řekl hlavní organizátor akce František Petřík.

Pokud by někdo z návštěvníků koncertu chtěl věnovat větší částku, než je stokorunové vstupné, může využít pokladniček, které budou na místě.

„Chtěli jsme, aby celá akce byla co možná nejvíce transparentní, a proto jsme zástupce z Arcidiecézní charity pozvali přímo na koncert. Pokladničky, kam lidé mohou přispívat, budou i v prostorách U–klubu a odplombují se přímo na pódiu, takže výtěžek půjde rovnou do rukou Charity,“ doplnil Petřík.

Benefiční koncert v U-klu- bu, který je podobně jako většina hudebních událostí na pomoc Haiti „šitý na rychlo“, nakonec v pondělí večer od 19 hodin nabídne návštěvníkům tři olomoucké kapely: Po obědě, Again a Jumping Drums.

„S Jumping Drums jezdívám jako zvukař, takže domluvit se s Ivo Batouškem (umělecký vedoucí skupiny, pozn. red.) nebyl problém. Ivo se zapojuje do mnoha charitativních akcí, takže nám hodně vyšel vstříc. Celým večerem bude navíc provázet právě on. U kapel Again i Po obědě byl na naši akci taky pozitivní ohlas. Takže se nám celou věc podařilo dát dohromady celkem rychle,“ řekl Petřík.

„Pokud vím, tak toto je první benefiční koncert, který pro Haiti v kraji někdo uspořádal, a my jsme za to samozřejmě rádi. Toto ničivé zemětřesení oslovilo spoustu lidí. Mnoho se jich snažilo vymyslet něco, co by pomohlo shromáždit co nejvíce finanční pomoci,“ přiblížil Marek Navrátil, tiskový mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc.

„Chtěli jsme přispět alespoň tím, čím můžeme. Myslím si, že za tuto akci patří poděkování i spoustě lidí, kteří nám pomohli koncert uspořádat. Podle mě však nejsme v kraji jediní, kdo takovouto činnost na obnovu Haiti začal vyvíjet. Spousta jednotlivců i firem pomáhá sama od sebe,“ vysvětlil Petřík.