Přehlídka, na které měli návštěvníci možnost shlédnout více než šedesát modelů z nové kolekce Gender 2015, sklidila velký aplaus. Úžasnou atmosféru ocenila i Rajská: „Za ty roky, kdy dělám přehlídky, již vycítím, kde je mi opravdu dobře a kdy z lidí vyzařuje spokojenost. To byl právě příklad této přehlídky. Má kolekce má zdůraznit roli ženy ve společnosti a její typické rysy jakými jsou třeba vášeň, láska. Kontrast s ryze mužským prostředím stavby, rozestavěného prostoru Resortu Hodolany, byl jedinečný a neopakovatelný."

Večer, kterým provázel Leoš Mareš, byl mnohými právem označován za jeden z kulturně společenských vrcholů Hané letošního roku. O nezaměnitelný gastronomický zážitek se postaral šéfkuchař chystaného restaurantu Entrée Přemek Forejt. Ten vařil například v londýnské restauraci L´Autre Pied, která se pyšní Michelinskou hvězdou a na večer připravil pestrou paletu pokrmů nejrůznějších chutí od divočáka, přes ústřice, až po tymiánovou panna cottu a další.

Součástí večera byla také dražba kabelek České Miss Gabriely Frankové a zpěvačky Terezy Kerndlové, která v areálu po přehlídce koncertovala.

„Druhá z kabelek se prodala za čtyřicet tisíc korun. O kabelku Miss byl ještě větší zájem. Vydražila se za sedmdesát tisíc a navíc se našli další čtyři mecenáši, kteří pro občanské sdružení Dobré místo pro život přihodili sto deset tisíc navíc, mezi nimi nechyběl ani investor resortu Josef Endl. Celková vybraná částka na dobročinné účely dosáhla výše 240 tisíc a jen podtrhla společenský význam celého večera", přibližuje ředitel resortu Martin Rak.

Autor: Radim Kašpar