Jak vlastně deska vznikala a kterou písničku mají No Distance Paradise nejraději, prozradil basista Honza Mišák v rozhovoru pro Olomoucký deník.

V čem je podle vás největší posun od vašeho prvního alba?
V tom, jak fungují písničky, které jsou dělané více pro posluchače. Tentokrát jsme zvolili jiný způsob skládání. Místo toho, abychom u toho byli všichni tři od začátku, jsme se rozhodli nosit hotové věci, které jsme pak jenom společně upravovali na zkouškách. V tomto ohledu má největší zásluhu na výsledku Marcel.

Proč jste vybrali zrovna název Pieces?
Celé to tříleté období, po které jsme na desce pracovali, se dá pojmout jako souběh střípků či kousků, které do sebe samovolně zapadají. Stejně tak jednotlivé písničky na desce jsou takovými samostatnými články, které vyprávějí svůj vlastní příběh.

Jak dlouho deska vznikala?
Na zkušebně jsme na materiálu začali pracovat začátkem roku 2014. Samotné nahrávání ve studiu pak začalo o rok později a s přestávkami jsme nahrávali až do jara 2016.

Máte na albu nějakou oblíbenou skladbu?
Baví nás hodně Grace a Hold Back, protože zrovna mezi těmito dvěma skladba-mi je zajímavý kontrast mezi klasickou kytarovkou a moderním elektronickou produkcí.

Kdy si vás poslechnou olomoučtí fanoušci?
Desku pokřtíme 26. listopadu v S-klubu, kde s námi vystoupí i řada zajímavých hostů. Objeví se zde například zpěvačka Debbi, Mardoša z Tata Bojs nebo třeba náš dobrý kamarád Jirka Kouba ze Sunshine. Zazní jak nová deska, tak také naše nejstarší tvorba.

Jak se kapele spolupracuje s Dušanem Neuwerthem, se kterým jste desku natáčeli?
Dušan je nejen jedním z nejlepších producentů u nás, ale především je to skvělý člověk, s nímž jsme si vytvořili kamarádský vztah. Za to jsme moc rádi, protože o to více je pak spolupráce s ním ku prospěchu celkového výsledku.

Jste nervózní z toho, jak fanoušci desku přijmou?
Desku jsme především dělali podle vlastních preferencí, takže primární bylo, aby se hlavně líbila nám. To se myslíme povedlo, takže teď už jenom nezbývá než doufat, že naši fanoušci mají podobný hudební vkus jako máme my.