„Už od dětství jsem miloval historii a malířství. Můj otec rozhodl, že půjdu studovat dějiny, takže malířství jsem se mohl věnovat pouze ve volném čase. Pak jsem v roce 1985 poznal Evu, zamiloval se a rozhodl odejít do Československa. Až tady jsem se výtvarnému umění konečně začal věnovat naplno a stal se ze mě profesionální malíř,“ popsal Arakeljan.

Arménský malíř pracuje originální technikou. Je jedním z mála výtvarníků, jež dokonale zvládli práci špachtlí. Dominantním motivem jeho tvorby jsou přitom květiny.

„Spisovatel si vybere, kterou cestou se vydá – zda bude psát prózu, nebo poezii. S malíři je to podobné. Krajinář nikdy nedělá akty a naopak. Maluji to, co mám v srdci a v květinách nacházím vždy něco zvláštního,“ vysvětlil výtvarník.

„Ašotovy květiny nechávají nesmazatelný otisk v každém, kdo se s nimi byť jedenkrát setká. Navodí pocit příjemné vyrovnanosti a optimismu, stejně jako malíř sám,“ zhodnotil kurátor Martin Nevyjel.

Aktuální expozice v Galerii Rubikon navazuje na Arakeljanovu výstavu v Přerově v roce 2007. Návštěvníci si obrazy mohou prohlédnout do 4. dubna.