VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.11.2015

V Olomouci se mi líbí kovové želvy na náměstí, říká herečka Ivana Andrlová

Olomouc - Proslavila se jako představitelka princezen a dospívajících dívek a do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček. Nyní Ivana Andrlová účinkuje například ve slavné komedii Světáci v Divadelní společnosti Háta. Právě v této inscenací vystoupí v úterý v 19 hodin v Divadle na Šantovce a ještě před tím budou členové Háty pomáhat v charitativním stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Jak se divá na účast na podobných akcích, prozradila v rozhovoru pro Olomoucký deník.

21.11.2015

Olomoucká jeviště se otevírají zdarma, pobaví Nocí divadel

Olomouc – Zažít divadlo jinak. Nejen z pohledu diváka, ale i jako aktivní účastník divadelního soukolí. Takovou možnost dostanou v sobotu návštěvníci již třetího ročníku celorepublikové Noci divadel v Olomouci.

20.11.2015

Olomoucký pohádkový muzikál O líných strašidlech má premiéru

Olomouc - Do zpustošeného mlýna, který už spoustu let obývají hastrman a ježibaba, zavede malé i velké diváky nedělní pohádka O líných strašidlech, kterou uvede Moravské divadlo Olomouc. V premiéře nové hudební pohádky zazáří členové sboru opery a operety, kteří hru nastudovali pod vedením režiséra Iva Melkuse.

19.11.2015

David Koller rozezní olomoucké Áčko, veze nové písně

Olomouc – Bývalý frontman kapely Lucie David Koller míří do Olomouce. 
V pátek od osmi hodin večer předvede v pavilonu A výstaviště Flora koncertní program k novému albu ČeskosLOVEnsko.

17.11.2015

Michal Hrůza vystoupí v Olomouci, veze nové úpravy slavných hitů

Olomouc – Nejznámější pecky zpěváky Michla Hrůzy si společně s oblíbeným muzikantem zazpívají návštěvníci koncertu ve čtvrtek 19. listopadu v budově RCO v Olomouci.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

13.11.2015

Vlastimil Harapes zatančí v olomoucké Dámě s kaméliemi

Olomouc – Příběh nešťastné lásky krásné pařížské kurtizány Marguerite a jejího milence Armanda se v pátek odehraje na jevišti Moravského divadla v Olomouci. V premiéře se zde představí nová baletní inscenace Dáma s kaméliemi, již uvede režisér a choreograf Robert Balogh. 

12.11.2015

Tip Metropolu: Robert De Niro jako Stážista

Olomouc - Jak se Robert De Niro, coby sedmdesátiletý vdovec Ben Whittaker, vyrovnává s odchodem do důchodu, pobaví diváky fimu Stážista v pátek v olomouckém kině Metropol.

11.11.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Královský balet

Olomouc - Soutěžte s Olomouckým deníkem o dvě vstupenky na živý přenos komponovaného večera londýnského Královského baletu s českými titulky v Premiere Cinemas v obchodním centru Šantovka v Olomouci. Představení začíná ve čtvrtek ve 20.15.

9.11.2015

Rudy Linka zahraje v Olomouci. Je tam skvělé publikum, říká

Olomouc – V Olomouckém S Klubu zahraje americké trio jazzového kytaristy Rudyho Linky s Normanem Edwardsem a Chrisem van Beestem. Na koncert se můžete těšit již v úterý 10. listopadu v sedm večer. Vstupenky jsou k dostání v Informačním centru v podloubí radnice.

6.11.2015

Michal Hrůza zrušil vyprodaný koncert v Litovli

Litovel – Koncert Michala Hrůzy a jeho kapely, který vyprodal Velký sál litovelské Záložny se v sobotu 7. listopadu neuskuteční.

4.11.2015

Listopadohraní v Účku: návrat Loco Poco i Hope Astronaut

Olomouc – Vydatná porce osobité muziky o několika chodech čeká ve čtvrtek na návštěvníky U-klubu. Na pódiu tradiční olomoucké scény se během jednoho večera vystřídají hned tři kapely.

2.11.2015

K divákům se prostřílejí netradiční westernoví hrdinové

Olomouc - Populární herec Tomáš Matonoha jako slavný pistolník z Divokého západu nebo Filip Blažek a Miroslav Vladyka coby nájemný vrah a nesmělý ztroskotanec, který se snaží spáchat sebevraždu. Divadelní představení, při kterých se diváci rozhodně nudit nebudou, jsou v první půlce listopadu na programu olomouckého kina Metropol.

2.11.2015

Chrámem sv. Mořice zněla Stabat Mater od Rossiniho

Olomouc – Hudební zpracování církevní básně Stabat Mater od Gioacchina Rossiniho rozeznělo v neděli večer chrám sv. Mořice v Olomouci.

31.10.2015

Nevšední motivační film Gravitation má premiéru v Olomouci, i s afterparty

Olomouc - Kino Metropol zve na premiéru filmu Gravitation, na programu je začátkem listopadu. O co jde? O celovečerní debut tvůrců Petra Špetly a Denisy Gumbírové s hudbou skladatele Karla Antonína. Další z celovečerních filmů od tvůrců spjatých s Olomoucí.

31.10.2015

The Residents se vrací do Olomouce

Olomouc - Americká undergroundová skupina The Residents se po pěti letech vrátí do Olomouce. Slibuje nevšední zážitek. Koncert se totiž uskuteční k jejímu čtyřicátému výročí.

27.10.2015

Michal Hrůza a Kapela Hrůzy zahrají v českých divadlech

Olomouc - Michal Hrůza společně s Kapelou Hrůzy vyráží na podzimní turné s názvem "Hrůza v divadle" do českých divadel. V Olomouci zahrají 19. listopadu v budově Regionálního centra Olomouc.

27.10.2015

Na Ondřeje Brzobohatého s Deníkem ZDARMA!

Máme pro Vás dva lístky na koncert Ondřeje Brzobohatého. Po sérii padesáti úspěšných koncertů v rámci Identity Tour 2014-15 k platinovému debutovému albu Identity, vyráží Ondřej Brzobohatý na sérii koncertů se symfonickým orchestrem.

26.10.2015

Vědecká knihovna zve na výstavu unikátních litografií

Olomouc /ROZHOVOR/ - Vědecká knihovna v Olomouci pořádá jedinečnou výstavu litografií s názvem Krajina starých sídel, která odhaluje krajinářskou grafiku Friedricha Adolfa Kunikeho. Návštěvníci si mohou prohlédnout 88 vyobrazení významných míst Moravy a Slezska. Výstava vznikla díky fondům Vědecké knihovny v Olomouci i za pomoci Moravské zemské knihovny v Brně a jednotlivých měst a obcí. Regionální deník vám přináší rozhovor s mluvčím knihovny Milošem Korhoněm o této nevšední výstavě i o projektech, které Vědecká knihovna plánuje do budoucna.

26.10.2015

Divadlo Tramtarie zve na premiéru sci-fi povídky

Olomouc - Dny jsou čím dál kratší a počasí sychravější. Nenechte se ovládnout podzimními splíny a vyrazte do Divadla Tramtarie, které láká na skvělá představení. V listopadu se můžete přijít podívat na oblíbené komedie Kabaret nahatý Shakespeare, Jedlíci čokolády a Druhý život Veroniky. Velkým lákadlem je legendární sci-fi povídka od Daniela Keyese Růže pro Algernon.

25.10.2015

Jazz na tři dny ovládl Přerov. Tady jsou největší pecky

Olomoucký kraj /VIDEO/ – Nikdy by nás nenapadlo, že se budeme loučit s jazzovým festivalem duetem Zvonky štěstí od Karla Gotta a Dary Rolins. After party v předsálí s kapelou Maskovaní bandité rytmu se ale protáhla až do půl třetí ráno a jazzové úpravy profláknutých hitovek za hranicí vkusu měly zcela nečekaný náboj.

23.10.2015

Duo Jamaha a Duo Adamis: dvojkoncert potěší milovníky šlágrů

Region - Oblíbené šlágry, zpěvné písničky, a dobrá nálada. To vše nabídnou hudební seskupení Duo Jamaha a Duo Adamis v Prostějově a Olomouci. Hudebníci známí například z TV Šlágr slibují, že milovníci šlágrů čeká bohatý výběr skladeb, ze kterých si vybere každý. Dvojkoncert bude totiž trvat zhruba čtyři hodiny.

21.10.2015

MIG 21 odstartoval podzimní turné, mezipřistání má v Olomouci

Olomouc – Jsme chlapecká taneční pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova říká Jiří Macháček, frontman kapely MIG 21, na úvod vystoupení, jehož bude již brzy svědky i olomoucké publikum. Koncert v rámci letošního podzimního turné se odehraje na půdě olomouckého U–klubu už ve čtvrtek

20.10.2015

Jindřich Štreit vystavuje snímky Olomoučanů bez domova

Olomouc – Besedy, výstava ale i divadlo, si pro veřejnost přichystali organizátoři Dnů boje proti chudobě v Olomouckém kraji. Akce se koná v Olomouci a Přerově už počtvrté a hlavním smyslem je postavit se proti lhostejnosti, s níž se chudí lidé často setkávají. Letošní ročník se navíc zaměřuje na tématiku seniorů a chudoby. Účast na všech akcích je zdarma.

16.10.2015

Rytíř Modrovous se vrací do Olomouce po 20 letech

Olomouc - Děsivý vrah pěti manželek, kterého zkrotí až drsná venkovanka Boulotka, vystraší, ale i pobaví návštěvníky páteční premiéry operety Rytíř Modrovous v Moravském divadle v Olomouci.

15.10.2015

Handicapovaní zpívali Nad oblaky v pavilonu A. Zahráli jim Portless

Olomouc - Pěvecký, výtvarný i audiovizuální talent předvedli včera handicapovaní soutěžící na finálovém večeru festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. Jubilejní šestý ročník se konal v pavilonu A na Výstavišti Flora v Olomouci, záštitu nad festivalem převzala Kateřina Kornová.

12.10.2015

V Olomouci vystoupí britský zpěvák Bobby Long

Olomouc – Britský zpěvák a písničkář Bobby Long vystoupí v neděli 18. října v olomouckém ArtUm Centru. Koncert odstartuje v 19 hodin a jako předskokan se představí český zpěvák Mat Vašíček.

10.10.2015

V Olomouci se koná nevšední knižní veletrh LITR

Olomouc – Mladí spisovatelé, umělci, designéři, ilustrátoři i studenti výtvarných oborů. Všichni vystavují své práce na knižním veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR v Olomouci.

8.10.2015

Autor olomouckých detektivek Michal Sýkora četl z nového románu

Olomouc – Ve čtvrtek se ve Vědecké knihovně v Olomouci sešli příznivci spisovatele Michala Sýkory. Ten tady jako součást programu probíhajícího Týdne knihoven přečetl úryvek svého románu Modré stíny.

8.10.2015

Alexandrovci rozburácí olomoucký zimák

Olomouc - Legendární mužský pěvecký sbor Alexandrovci vystoupí po dvou letech v České republice. 120 členné světoznámé těleso čekají bezmála vyprodané sportovní haly. Turné se zastaví v 9 městech a odstartuje v sobotu 10. října v Brně. V Olomouci sbor rozezpívá zimní stadion v pondělí 12. října.

8.10.2015

Galerii Zdeňka Buriana otevře koncert Vladimíra Merty

Slatinice – Příznivci umění by se dnes (ve čtvrtek) měli vypravit na slavnostní otevření Galerie Zdeňka Buriana do Slatinic na Olomoucku. Akce začne v 17 hodin v budově vedle lázeňského domu Balena. Na vernisáži zahraje folkový zpěvák a skladatel Vladimír Merta.

5.10.2015

Veronika i Ošklivec. Říjen v Tramtarii zve na oblíbené tituly

Olomouc – Divadlo Tramtarie zahájilo svou 12. sezonu premiérou hry Kabaret nahatý Shakespeare, která zaznamenala velký ohlas a vyprodala i další reprízy. Během října Divadlo Tramtarie nabízí i další divácké hity jako jsou hry Druhý život Veroniky, Psycho nebo Jedlíci čokolády.

5.10.2015

Igor Bareš: Rodného domu v Olomouci bych se nikdy nevzdal

Olomouc - Olomouckého rodáka a herce Igora Bareše znají diváci z televize i divadelního jeviště. Svůj charismatický hlas však často půjčuje i hrdinům rozhlasových her. Do jednoho z nich se převtělil i během natáčení v Českém rozhlase Olomouc, kde účinkoval ve hře o životě lékaře Jána Jesenského.

1.10.2015

Multikino nabídne opery z Londýna, soutěžte s námi o vstupenky

Olomouc – Operní árie či baletní představení přímo z londýnského Royal Opera House si v nadcházející sezoně vychutnají návštěvníci olomouckého multikina Premiere Cinemas. Milovníky hudby a tance čeká osm přímých přenosů, které v pondělí 5. října odstartuje fenomenální příběh z dílny Wolfganga Amadea Mozarta – komická opera Figarova svatba.

1.10.2015

Olomoucká činohra vybrala nového šéfa, Tarant končí

Olomouc – Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc povede od příští sezony 2016/2017 herec, režisér a dramatik Roman Vencl. Do funkce jej jmenoval ředitel divadla Pavel Hekela. 

1.10.2015

Piranesi - geniální grafik italského baroka je k vidění v Olomouci

Olomouc - Vzácné grafiky věhlasného italského umělce Giovanniho Battisty Piranesiho si mohou prohlédnout návštěvníci nové výstavy s názvem Geniální grafik italského baroka, kterou ve čtvrtek otevírá Arcidiecézní muzeum v Olomouci. 

25.9.2015

Sex i nevěra v těhotenství. Olomouc uvidí Léto na kole

Olomouc - Rozbouřené hormony i nevěra během těhotenství zahýbou v pátek večer Moravským divadlem v Olomouci. Postará se o to premiéra lechtivé britské komedie Léto na kole, která divákům vyvrátí zaběhnuté stereotypy o tom, že muži chtějí sex a ženy bolí hlava.

24.9.2015

Podzim v Metropolu: Matonoha s Poláškem i sklepácká Besídka

Olomouc -  Na koncerty známých zpěváků a muzikantů, hvězdně obsazená divadelní představení pro děti i dospělé, balet, operu a také skvělé filmy láká v nadcházející sezoně olomoucké kino Metropol. V nabitém programu nebudou chybět populární jména jako Dalibor Janda, Janek Ledecký, Miroslav Donutil nebo Jan Čenský.

23.9.2015

Pidiobry 3D uvidíte v kině, nejdřív v Olomouci díky univerzitě

Olomouc – Hlodavčí western Pidiobři 3D, který na letošním ročníku festivalu AFO dosáhl na Cenu diváků, přichází do českých kin. Premiéra se uskuteční ve středu 23. září v olomouckém kině Metropol.

21.9.2015

Moravské divadlo má svého maskota. Navrhla jej školačka Nela

Olomouc – Moravské divadlo v Olomouci má maskota, komise jej vybrala z více než stovky návrhů. Vítězné dílo zpracoval do finální podoby renomovaný výtvarník Josef Jelínek.

21.9.2015

Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci začal Polní mší

Olomouc Úvodní koncert Podzimního festivalu duchovní hudby se v neděli večer konal v dómu svatého Václava v Olomouci.

18.9.2015

Tramtarie otevírá sezonu Nahatým Shakespearem

Olomouc - Novou hru si na začátek divadelní sezony připravilo olomoucké Divadlo Tramtarie. V netradičním pojetí se na jevišti představí klasika světového dramatu, a to hra Williama Shakespeara. U divadla jde teprve o druhý pokus, kdy se na repertoáru objeví dramatická klasická tvorba.

16.9.2015

LiStOVáNí na Šantovce zve na Vieweghovy povídky Zpátky ve hře

Olomouc - Scénické čtení v Divadle na Šantovce představí ve středu knihu Michala Viewegha Zpátky ve hře. Dostala název podle jedné ze třinácti povídek.

14.9.2015

Krajčo bude hrát v Šantovce, přijede i Langmajer či Budař

Olomouc - Rychlé šípy Slováckého divadla, láskou poblázněná Jana Paulová s Pavlem Zedníčkem v romantické komedii Zamilovat se nebo koncert folkové legendy s duší básníka Karla Plíhala.

11.9.2015

Tip Metropolu: český thriller Gangster Ka

Olomouc - Olomoucké kino Metropol zve na nový český kriminální thriller Gangster Ka. Snímek je natočený podle námětu novináře Jaroslava Kmenty, autora knihy „Padrino Krejčíř".

10.9.2015

Blue Effect s big bandem rozezněl pevnůstku Novou syntézou

Olomouc - Olomouc má za sebou výjimečný hudební zážitek. Na Korunní pevnůstce se ve středu večer divákům představil společný projekt kapely Radima Hladíka Blue Effect a jazzového orchestru nazvaný Nová syntéza.

9.9.2015

Získejte zdarma vstupenky na divadelní komedii Rychlé šípy

Máme pro vás jedinečnou nabídku. Každý, kdo si nyní předplatí regionální Deník od pondělí do pátku minimálně na čtvrt roku, získá zcela zdarma 2 vstupenky na nejúspěšnější divadelní komedii Slováckého divadla Rychlé šípy. Slovácké divadlo tuto oblíbenou komedii zahraje v Divadle na Šantovce v Olomouci dne 22. září 2015 v 19 hod.

8.9.2015

Hladík před nevšední show v Olomouci: Nová syntéza je splněný sen

Olomouc - Jedinečná jazzrocková událost rozezní ve středu 9. září Korunní pevnůstku v Olomouci. Legendární projekt skupiny Blue Effect a někdejšího Jazzového orchestru Československého rozhlasu „Nová syntéza" se dočká teprve čtvrtého koncertního provedení v plné sestavě za více než 40 let od svého vzniku.

5.9.2015

Hana Maciuchová vystoupila v olomoucké galerii

Olomouc – Literární pořad Nekonečná moc touhy představila v pátek v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Představení se konalo v Galerii Anděl v ulici 8. května.

4.9.2015

Tramtarie táhne. Nahatý Shakespeare je už vyprodaný

Olomouc – Nezávislé profesionální Divadlo Tramtarie vstupuje v dnešním roce do své dvanácté sezóny. Ta loňská byla více než úspěšná. Divadlo uvedlo celkem 340 představení, z toho 234 byla výjezdní představení mimo Olomouc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT