VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

25.5.2016

Žhavý Urbano latino festival rozparádí Olomouc

Olomouc – Už 7. ročník Urbano latino festivalu přijíždí do Olomouce. Největší latino událost v regionu se koná v pátek 27. května od 21 hodin v olomouckém Sklubu a věnovaná je všem milovníkům letní atmosféry, muziky a tance.

24.5.2016

Velká mořská víla Divadla Tramtarie má poslední reprízy v sezoně

Olomouc - Poslední reprízy Velké mořské víly má tento týden na programu olomoucké Divadlo Tramtarie. Představení je volným pokračováním oblíbené romantické komedie Jedlíci čokolády.

24.5.2016

Do Olomouce přijeli z New Yorku pastýři od El Greca

Olomouc - Do Olomouce v úterý přicestoval ze světoznámého Metropolitního muzea v New Yorku obraz Klanění pastýřů manýristického malíře El Greca.

21.5.2016

Nevšední noc těl a hudby. Olomouc žhavili United-C a jejich Burn

Olomouc – Výjimečné umělecký zážitek si v pátek večer užili diváci při sledování představení Burn od nizozemského uskupení United-C. Performance, která začala ve 21.15 hodin, byla přizpůsobená prostorám domu v Palackého ulici v Olomouci. Umělci předvedli jedinečný biotop zalidněný tanečníky a hudebníky, jež byl plný podmanivých obrazů.

19.5.2016

Festival Michalský výpad láká k Primavesi na moderní hudbu a skvělé DJs

Olomouc – Co mají společného skvělá hudba a schody v těsném sousedství vily Primavesi? Už třetí rok se tady chystá festival Michalský výpad a i letos slibuje program plný výborných interpretů.

19.5.2016

V U-klubu zahrají DC Vocal

Olomouc – Tradiční májový koncert olomoucké skupiny DC Vocal si ve čtvrtek 19. května večer vychutnají posluchači v U-klubu v Olomouci. Příjemné tóny kytary, mandolíny či kontrabasu rozezní klub v 19.30 hodin. Společně s DC Vocal vystoupí také jejich hosté. (krk)

18.5.2016

Statek ve Skrbeni rozduní rock. Hvězdou večera je Doga

Skrbeň - Pořádnou dávku rocku a také zábavu pro rodiny s dětmi chystá na 18. června druhý ročník festivalu Rock na statku ve Skrbeni na Olomoucku. Návštěvníkům zahraje například skupina Doga, muzikanti z kapely Fastmade nebo skupina Zadáci.

14.5.2016

Fotoreportér Galgonek slaví 70 let: Nevěřil jsem, že se toho dožiju

Olomouc – Je legendou reportážní fotografie. Fotil papeže, prezidenty i vrahy. Objektivem dokonale zachytil lidskou bolest i pocity štěstí. Pro perfektní záběr někdy riskoval, až se kolegům novinářům tajil dech.

14.5.2016

Jubilejní Divadelní Flora začala, nabízí padesát výjimečných představení

Olomouc - Představení s názvem Praeambulum norské choreografky Ingun Bjørnsgaard zahájilo v pátek večer v Moravském divadle dvacátý ročník Divadelní Flory Olomouc.

13.5.2016

Nevšední olomoucký malíř František Bílek má výstavu

Olomoucký kraj – Nevšední, pro někoho možná trochu svérázný. Kdo ale osobně poznal olomouckého umělce Františka Bílka, ten si ho zapamatoval. S typickou rádionkou na hlavě, bílým plnovousem, v károvaném saku a bicyklem. Jeho tvorbu mohou spatřit návštěvníci přerovského Muzea Komenského, kde ve čtvrtek začala výstava jeho děl.

13.5.2016

O5 a Radeček vyprodali koncert na střeše v Olomouci

Olomouc – Kolik lidí se vejde na střechu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci? Odpověď přiblížil čtvrteční vyprodaný koncert šumperské kapely O5 a Radeček.

12.5.2016

Divadelní Flora začíná a dělá městu reklamu. Letos máme nej program, zve ředitel

Olomouc – Špičkoví divadelníci ze všech koutů Evropy se sjíždějí do Olomouce. Už v pátek v centru Hané vypukne jubilejní dvacátý ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Na deseti scénách se od 13. do 
22. května představí umělci šestnácti národností.

11.5.2016

Tip Metropolu: Halina Pawlowská o chuti do života, jídle i pitomcích

Olomouc – Halina Pawlowská nejprodávanější česká spisovatelka, scénaristka, moderátorka a publicistka zamíří do Olomouce.

10.5.2016

Muzeum ukáže obraz sv. Valentýna ze zrušeného olomouckého kostela

Olomouc – Z kaple svatomichalského kostela do Arcidiecézního muzea Olomouc se v úterý přestěhoval obraz Sv. Valentin. Bude součástí nové expozice Ke slávě a chvále II, která se návštěvníkům otevře 2. června.

10.5.2016

Nejkrásnějším dárkem byl koncert s filharmonií, svěřil se Richard Pachman

Olomoucký kraj - Skládá hudbu, zpívá, píše knihy a maluje obrazy. Olomoucký rodák a laureát Ceny města Olomouce za přínos v oblasti kultury za rok 2014, Richard Pachman, před několika dny oslavil padesáté narozeniny a v rozhovoru pro regionální Deník přiznává, že ani o dramata neměl v životě nouzi. „Jsem rád, že jsem byl do života poslaný jako člověk, který si prožívá extrémy. Když letím nahoru, tak létám v oblacích, a když padám dolů, tak s prominutím ryju držkou v zemi. Ale tak to má asi být," říká Richard Pachman.

10.5.2016

Noc literatury nabídne romány pod širým nebem, předčítat bude i Pavel Hekela

Olomouc – Představit to nejnovější ze světové literatury na netradičních místech. Přesně to nabídne celorepublikový literární festival Noc literatury. Do Olomouce zavítá ve středu 11. května, už potřetí.

9.5.2016

Divadlo Tramtarie zve na novou černočernou komedii

Olomouc – Novou amorální, černočernou komedii, černější než plíce náruživého kuřáka uvádí olomoucké Divadlo Tramtarie.

9.5.2016

Zkuste bluesový večer v Bounty Rock Cafe, vystoupí tři mladé zpěvačky

Olomouc – V rámci tradiční přehlídky mladých a talentovaných umělců Blues Caravan přijíždí do České republiky trio Blue Sisters. Speciální hudební večer nabízí všem fanouškům bluesu ve čtvrtek 12. května Bounty Rock Cafe v Olomouci.

9.5.2016

Výstava ve Šternberku připomene 720. výročí založení města

Šternberk – Vývoj města od jeho počátku do současnosti nabídne nová výstava v Expozici času ve Šternberku na Olomoucku.

6.5.2016

Prcík i Sinéad. Drsná olomoucká groteska servíruje irský humor

Olomouc – Černý humor, výbuchy násilí i vulgarismy čekají návštěvníky páteční premiéry inscenace Poručík z Inishmoru v Moravském divadle Olomouc. Hru jednoho z nejúspěšnějších irských dramatiků Martina McDonagha připravil se souborem činohry režisér Robert Bellan.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Vondráčková a Vetchý předávali v Olomouci Ceny kraje. Podívejte se na slavnost

Olomouc- Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

4.5.2016

Na statku ve Skrbeni zahraje metalová stálice Doga

Skrbeň – Metalová formace Doga bude jedním z hlavních taháků festivalu Rock na statku ve Skrbeni na Olomoucku.

2.5.2016

Světový tenor Ramón Vargas rozezněl olomoucké Áčko

Olomouc – Světově proslulý mexický tenorista Ramón Vargas rozezněl v pondělí večer pavilon A olomouckého Výstaviště Flora.

2.5.2016

Mucha i Preisler, uhel i rtěnka. V Olomouci jsou k vidění výjimečné kresby

Olomouc - Výstavu vzácných kreseb ze sbírek olomouckého Muzea umění si až do 25. září mohou prohlédnout návštěvníci v muzejním sálu trojlodí.

29.4.2016

Dvořákovu Olomouc zahájí tenorista Ramón Vargas

Olomouc- Jeden z nejlepších světových tenoristů Ramón Vargas vystoupí 2. května společně s Moravskou filharmonií Olomouc na Výstavišti Flora v pavilonu A.

29.4.2016

Kapela O5 a Radeček zahraje na střeše olomoucké fakulty

Olomouc - Koncertní turné na střechách budov  v Olomouci šumperská skupina O5 a Radeček.

28.4.2016

Na koncert Ramóna Vargase ZDARMA. Rozdáváme vstupenky

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro Vás dvě vstupenky na exkluzivní koncert světového tenoristy Ramóna Vargase.

28.4.2016

Olomouc oslaví Mezinárodní den jazzu. Exkluzivním koncertem legendy

Olomouc – Sedmičlenná americká kapela The Cookers vystoupí v sobotu v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Exkluzivní koncert bude jediným vystoupením těchto žijících legend moderního jazzu v Česku. V klubu takto oslaví Mezinárodní den jazzu, jehož iniciátorem je pianista a skladatel Herbie Hancock.

26.4.2016

Cestovatel Přibáň: Závada nás zastaví málokdy, ouřada s razítkem ale pokaždé

Olomouc – Cestovatel Dan Přibáň projel Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku a naposledy i Austrálii a Tichomoří. Jaké to je vypravit se s trabantem na cestu dlouhou několik tisíc kilometrů a jaká úskalí na zkušeného cestovatele čekala, se dozví i Olomoučané.

23.4.2016

Rodinný koncert aneb Jaké podoby má violoncello?

Uničov – Jak rozmanitou podobu může mít violoncello a jaké zvuky se na tento nástroj dají vyloudit? Dozví se to malí návštěvníci i jejich rodiče, kteří v neděli 24. dubna zamíří do uničovské koncertní síně. Ukáže jim to proslulý violoncellista a dlouholetý profesor hudební akademie v Lucernu Marek Jerie. Partnerkou na prvním rodinném koncertu, který začíná v 11 hodin, mu bude klavíristka a pedagožka lucernské akademie Ivona Suma-Solonková.

23.4.2016

Ondřej Vetchý ocení v Olomouci to nejlepší z kultury. Kdo dostane ceny?

Olomouc – Dvanáct osobností a uskupení, které za sebou nechávají výraznou stopu, si převezme Cenu Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury.

22.4.2016

Premiere Cinemas láká na živý přenos z londýnské opery. Soutěžte s námi o lístky

Olomouc – Přímý přenos z Royal Opera House v Londýně nabízí v pondělí 25. dubna Premiere Cinemas v Olomouci. Lucie z Lammermooru, jak se opera jmenuje, nebyla k vidění v Royal Opera House víc než jednu dekádu, takže nová produkce z dílny Katie Mitchell bude bezpochyby vzrušujícím zážitkem.

20.4.2016

Na koncert Michala Hrůzy ZDARMA. Rozdáváme vstupenky jako dárek

Máme pro Vás dvě vstupenky na koncert Michala Hrůzy s Kapelou Hrůzy, který se uskuteční v sobotu 23. dubna od 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli.

20.4.2016

Držitelka Oscara Markéta Irglová vystoupí v Olomouci

Olomouc – Zpěvačka, skladatelka a držitelka Oscara za filmovou hudbu Markéta Irglová zařadila Olomouc mezi své tři koncertní zastávky v České republice. Rodačka z Valašského Meziříčí vystoupí ve velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc 29. června, předprodej vstupenek byl ale zahájen už minulý pátek. „Pospěšte si, je jich málo," vzkazuje Jiří Matějů z Českého rozhlasu.

18.4.2016

Spisovatel Michal Sýkora bude hostem Českého rozhlasu Olomouc

Olomouc – Hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě, bude v úterý 19. dubna od 18 hodin olomoucký pedagog a spisovatel Michal Sýkora.

15.4.2016

K padesátce čeká olomouckého rodáka Igora Bareše překvapení

Olomouc – Přesně před padesáti lety v tento den se v Olomouci narodil herec Igor Bareš. Dnes známe jeho tvář z televize, divadelních představení, jeho hlas slýcháme v rozhlasových hrách i dabingu.

15.4.2016

Textař a básník Michal Horáček se představí Olomouci

Olomouc – Už příští týden zavítá na Hanou textař, básník a producent Michal Horáček. Turné s názvem Na cestě 2016, kde vystupuje s Lenkou Novou, Františkem Segradem a dalším hostem, kterého prozradí až v den koncertu, se v Olomouci zastaví 20. dubna.

15.4.2016

Tip Metropolu: Festival AFO do kina Metropol přináší snímek Nebe a led

Olomouc – Nebe a led. Tak se jmenuje celovečerní dokument, ve kterém oscarový režisér Luc Jacquet popisuje antarktické výpravy francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse, tyto cesty vedly až k odhalení a popsání jevu dnes dobře známého jako globální oteplování.

15.4.2016

Legenda Queen ožívá v Olomouci! Premiéry jsou beznadějně vyprodané

Olomouc – Příběh legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho znovu ožije v pátek večer na jevišti Moravského divadla v Olomouci. V premiéře baletu Queen – The show must go on si diváci vychutnají nejslavnější skladby britské kapely Queen zasazené do zásadních okamžiků zpěvákova života.

14.4.2016

Olomouc viděla Ondřeje Brzobohatého před koncertní pauzou

Olomouc – Ondřej Brzobohatý nechal olomoucké fanoušky čekat, ale odloženého Symphonicum Tour se nakonec dočkali. Jen je v názvu koncertní šňůry letopočet 2016, protože hudebník si loni zlomil malíček na ruce.

10.4.2016

Moravské divadlo chystá komedii Woodyho Allena i návrat režiséra Pitínského

Olomouc - Slavní hrdinové Robin Hood, Don Quijote i Othello se v nové sezoně proženou jevištěm Moravského divadla v Olomouci. Dokonale vyvážený poměr komedií, dramat, oper i baletních představení začne divadlo divákům servírovat od září.

7.4.2016

Francouzský kytarista Glize veze do Olomouce nevšední zážitek

Olomouc – Hudební zážitek, jaký jste neslyšeli, kytara tak, jak ji neznáte. Alexandre Glize představí svůj projekt Magic guitar v sobotu 9. dubna v uměleckém centru ARTUM v Sokolské ulici v Olomouci.

6.4.2016

Moře na Hané. Výtvarníci z Makarské vystavují v Olomouci

Olomouc – Slunnou atmosféru chorvatské riviéry v městečku Makarská přivezli do jarní Olomouce tamní výtvarníci. Jejich díla jsou od středy 6. dubna k vidění v Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.

6.4.2016

Vědecká knihovna slaví 450 let, ukazuje knihy z 11. století i mapu z dob Kolumba

Olomouc – Raritní miniatruní vídeňská kuchařku, evangeliáře z počátku 11. století nebo prakticky neznámou rukopisnou mapu světa z konce 15. století nabízí zcela výjimečný výstavní projekt, který připravila ve spolupráci se svými partnery Vědecká knihovna v Olomouci.

5.4.2016

Olomoucký ArtUm rozezní britský písničkář Bobby Long i Vlasta Horváth

Olomouc – Je to teprve rok, co se v Olomouci otevřelo ArtUm Centrum, jež si klade za cíl stát se středem kulturního dění 
ve městě. Nadcházející dubnová událost ukazuje, že se této cesty olomoucká platforma zatím drží. V pátek 15. dubna uvede ojedinělý projekt, a to trojkoncert tří umělců české 
i zahraniční hudební scény.

5.4.2016

Klezmer-punk-jazz! Divoké izraelské duo Malox zahraje v Olomouci

Olomouc – Nekonvenční směs jazzu, punku, klezmeru, trance music, balkánské hudby a hardcore si mohou poslechnout návštěvníci koncertu Malox v pondělí 11. dubna v Divadle hudby v Olomouci.

4.4.2016

Olomoucké ozvěny Febiofestu začínají oceněným snímkem Eva Nová

Olomouc – Snímky z celého světa nabízí už 23. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Jeho regionální ozvěny míří do Olomouce, kde snímky budou k vidění od úterý 5. do čtvrtka 7. dubna.

4.4.2016

Olomoucký U-klub hostí Expediční kameru

Olomouc - Na přehlídku outdoorových filmů z nejrůznějších koutů světa zve v pondělí 4. dubna olomoucký U-klub.

4.4.2016

Olmützer Kulturtage začínají, zahraje i "německá kapela z Hané"

Olomouc – Nové německé filmy, výstavu, koncert, divadlo, přednášky a také soutěže pro žáky základních a středních škol nabídne druhý ročník multižánrového festivalu Olmützer Kulturtage. Letos s podtitulem 2. Olomoucké dny německého jazyka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT