VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.9.2016

Šmeralova vila představuje na své zahradě sochy mladých talentovaných umělců

Olomouc – Díla absolventů převážně pražské Akademie výtvarných umění aktuálně zdobí venkovní areál Šmeralovy vily na Svatém Kopečku v Olomouci. Výstava s názvem Sochy Šmeralovy vily se otevřela v pátek 9. září odpoledne a potrvá přesně jeden rok.

9.9.2016

Vila nabídne design a módu

Olomouc - Výstavu českého designu a módy hostí vila Primavesi v Olomouci. Maj design nabídne výrobky více než patnácti značek a autorů.

9.9.2016

Orfeus bratří Bubeníčků měl světovou premiéru v Olomouci

Olomouc – Jedinečnou taneční i hudební show předvedli včera tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, kteří na olomouckém Výstavišti Flora představili světovou premiéru baletní inscenace Orfeus.

8.9.2016

Dny evropského dědictví nabídnou otevřené památky i koncerty či streetart

Olomouc – Koncerty, prohlídky města, trhy, umělecké festivaly a vystoupení, čítárny pod širým nebem, otevřená radnice i otevřené památky, které běžně přístupné nejsou. To vše Olomoučanům nabídnou Dny evropského dědictví, které se konají o nadcházejícím víkendu.

6.9.2016

Světová premiéra představení Orfeus v Olomouci

Olomouc – Světová premiéra baletního představení Orfeus v podání slavných tanečníků Jiřího a Otty Bubeníčků čeká ve čtvrtek olomoucké publikum. Slavní tanečníci představí na pozadí příběhu bájného Orfea unikátní spojení tance, fyzického pohybu, slova i hudby. „Pro mě Orfeus představuje takové zamyšlení. Když vstupuje do podsvětí, je to připodobnění toho, jak člověk vchází do svého nitra, kde musí najít sám sebe," řekl Jiří Bubeníček.

6.9.2016

Vědecká knihovna v Olomouci nabízí život a dílo Otty Wichterleho

Olomouc – Životu a dílu jednoho z našich nejvýznamnějších vědců, Otto Wichterlemu, se věnuje výstava, kterou aktuálně nabízí Vědecká knihovna v Olomouci. Expozice zapůjčená z Muzea Prostějovska putovala Českými centry napříč Evropou, díky způsobu jejího zpracování má ambice oslovit širokou veřejnost, dospělé zájemce o vědu a techniku i děti.

5.9.2016

Varhanní festival nabídne hvězdu z pařížské katedrály Notre-Dame

Olomouc – Pět koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci z České republiky i ze zahraničí nabídne letošní ročník Mezinárodního varhanního festivalu v Olomouci. Přehlídka, kterou bude hostit chrám sv. Mořice v Olomouci, startuje v pondělí 5. září a potrvá do 19. září.

4.9.2016

Tanečníci vystoupili na Folklorním festivalu Lidový rok ve Velké Bystřici

Velká Bystřice – Taneční přehlídku folklorních souborů, kolotoče i řemeslný jarmark si v sobotu užili návštěvníci XXVI. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Lidový rok.

3.9.2016

Olomouc, Maršál Radecký dorazil na olomoucké náměstí

Olomouc – Příjezd maršála Radeckého i císaře Františka Josefa I. a jeho krásné manželky přilákal do centra Olomouce zástupy diváků. Od rána se zde konají již 15. Oslavy maršála Radeckého a 22. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

2.9.2016

Cirkus Budapešť láká na kolo smrti i balet s holuby

Olomouc – Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny. Jeden z největších maďarských cirkusů s téměř stoletou tradicí připravil pro návštěvníky bohatý program, v němž vystupují artisté v převlecích populárních filmových hrdinů, padouchů i animovaných postav.

2.9.2016

Aby na dechovky nepršelo, potřebují kulturák. Na ten zatím chybí razítka

Moravský Beroun, Norberčany – Dechovku v Norberčanech milují. Obec stárne a místní mají jasno, že pěkná písnička vyzní nejlépe jedině v doprovodu žesťových nástrojů. Proto také v sobotu pořádají Setkání dechovkářů.

31.8.2016

Finalista Superstar Martin Šafařík vydává desku

Uničov - Finalista televizní soutěže Česko-Slovenská SuperStar, zpěvák, skladatel, textař a také začínající producent Martin Šafařík z Uničova, vydává svou první desku.

30.8.2016

Do Olomouce přijede Cirkus Budapešť

Olomouc – Jeden z největších maďarských cirkusů 
s téměř stoletou tradicí se mezi 1. a 18. zářím představí v Olomouci. Vidět jej mohli mnohokrát v Rumunsku i na Slovensku, ale v Česku mnohokrát nebyl. 

29.8.2016

Historik Tichák povede komentovanou prohlídku neředínského hřbitova

Olomouc – Prohlídka největšího olomouckého hřbitova v Neředíně přiblíží příběhy místa se zaměřením na židovskou část.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

17.8.2016

Andy Warhol v Olomouci. Muzeum vystavuje dvě stovky děl

Olomouc – Vlastivědné muzeum v Olomouci ve čtvrtek pro veřejnost otevřelo výstavu předního představitele a vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art Andyho Warhola. Návštěvníci mohou v prostoru muzea zhlédnout nejvýznamnější z děl tohoto umělce, mezi která můžeme řadit i díla ze série Sunday B. Morning obsahující jeho vůbec nejznámější portrét Marilyn Monroe.

16.8.2016

Nahatý klasik přivedl do Olomouce shakespearovské slavnosti

Olomouc – Na divadelní scénu se proměnilo nádvoří olomoucké radnice. Koná se tady nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti Divadla Tramtarie, kdy herci divákům po tři večery připomínají nejslavnější Shakespearovy tragédie.

16.8.2016

Olomoucké nádraží se promění v kino. Lidé si užijí i show komiků

Olomouc – Hlavní vlakové nádraží Olomouc v úterý od 20.30 oživí projekce mysteriózního povídkového filmu Zoo od režisérky Terezy Kovářové

13.8.2016

Litovelský otvírák: lidé ochutnával 16 druhů piv a užívali si vystoupení kapel

Litovel – Ve velkolepém stylu se nesou letošní litovelské pivní slavnosti. Návštěvníci již dvanáctého ročníku Litovelského otvíráku mohli během dne nakouknout i pod pokličku toho, jak a kde se pivo vaří. Kromě šestnácti druhů piv, dalších nápojů a jiných dobrot si lidé během soboty užívají v areálu pivovaru v Litovli vystoupení několika kapel.

13.8.2016

Všichni jsme strašidla, řekl režisér Troška v Olomouci

Olomouc – Rodina Huga, lenivého hejkala má nůž na krku, musí zaplatit dluh na nájmu staré vily, v níž žije, nebo se vystěhovat. Do těchto potíží se dostává nadpřirozená rodinka z nové pohádkové komedie režiséra Zdeňka Trošky.

12.8.2016

Hudba Praha to rozjede v centru Olomouce

Olomouc – Kapela Hudba Praha zahraje v rámci Olomouckých kulturních prázdnin v Olomouci.

11.8.2016

Olomoucké skahespearovské slavnosti se poprvé otevřou v pondělí

Olomouc – Prázdninové kulturní dění v Olomouci oživí Divadlo Tramtarie. Už příští týden nabídne na nádvoří olomoucké radnice nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti. Divadlo Tramtarie tak nejen Olomoučanům během třech dnů připomene nejslavnější Shakespearovy tragédie.

11.8.2016

Troška představí v Olomouci novou pohádku Strašidla

Olomouc – Novou pohádkovou komedii Strašidla si ve čtvrtek večer užijí malí i velcí návštěvnicí v olomouckém multikině Cinestar.

4.8.2016

Velkou Bystřici zaplní poctivý český bigbít Hanáckého Woodstocku

Velká Bystřice – Poctivý český bigbít ale taky osvěžující pěnivý mok různých chutí z produkce regionálních pivovarů nabídne o nadcházejícím víkendu festival Hanácké Woodstock ve Velké Bystřici na Olomoucku. Na programu nechybí taková jména jako je legendární Mňága a Žďorp nebo třeba kapela Progres 2 či Stracené Ráj.

3.8.2016

Festival Olomoucké divadelní prázdniny letos nebude, není co hrát

Olomouc - Oblíbený festival Olomoucké divadelní prázdniny, který pravidelně koncem prázdnin pořádá Moravské divadlo Olomouc, se letos konat nebude. Sedmý ročník akce musí divadlo zrušit proto, že nemá v repertoáru komorní titul, který by mohlo na festivalu uvést.

31.7.2016

Galavečer flamenca roztančil Výstaviště Flora

Olomouc – Tanečníci Olga Pericet a Marco Florese předvedli v sobotu večer na Výstavišti Flora v Olomouci vášnivé představení Paso a Dos. Vystoupením největších hvězd současného flameca vyvrcholil již osmý ročník mezinárodního multižánrového festivalu flamenca a španělské kultury Colores Flamencos.

28.7.2016

Olomoucký koncert Vladimíra Mišíka se ruší

Olomouc – Čtvrteční koncert zpěváka Vladimíra Mišíka, který se měl konat na nádvoří olomoucké radnice, se ruší.

27.7.2016

V Olomouci budou tančit bratři Bubeníčkové, ve světové premiéře

Olomouc – Začátkem září čeká Olomoučany a návštěvníky města vystoupení tanečníků mezinárodního formátu.

26.7.2016

Nohavica zahraje v srpnu v Olomouci, zbývá pár lístků

Olomouc – Folkový bard Jaromír Nohavica ještě v létě zamíří do Olomouce.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT