VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.12.2016

Traktor a Stracené Ráj zahrají v Clarion Congress Hotelu

Olomouc – Hned dvě oblíbené kapely Traktor a Stracené Ráj vydávají nové album a při této příležitosti vyjely na společné turné.

29.11.2016

Kapela Kamelot vystoupí v olomouckém ArtUm Centru

Olomouc – Legendární brněnská skupina Kamelot v čele s Romanem Horkým, proslulá mnohými hity například Zachraňte koně, Země antilop či Honolulu vystoupí v Olomouci.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

28.11.2016

Beatles revival THE BACKWARDS se vrací do Olomouce

Olomouc – Úspěchy ověnčený Beatles revival THE BACKWARDS se vrací do Olomouce. Ve středu 30. listopadu v 19 hodin v Divadle na Šantovce se kapela představí s hudebně–vizuální show BEATLES LEGENDS, která mapuje celé období tvorby legendárních Beatles.

25.11.2016

Bulgakovův Mistr a Markétka ožije v Moravském divadle

Olomouc - Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů, v němž se střetává dobro se zlem a odvaha se zbabělostí, představí v pátek 25. listopadu Moravské divadlo v Olomouci. Soubor činohry uvede světoznámé dílo ruského spisovatele Michaila Bulgakova Mistr a Markétka.

22.11.2016

No Distance Paradise vydali novou desku. Na křest dorazí Mardoša i Debbi

Olomouc – Olomoucká kapela No Distance Paradise vydala dlouho očekávanou desku s názvem Pieces, na níž muzikanti pracovali tři roky. Podle frontmana kapely Marcela Procházky připravili pro posluchače písničky, z nichž každá vypráví svůj vlastní příběh. 

31.10.2016

Šternberský klášter vystaví krajiny starých sídel na vedutách

Šternberk – Výstavu vedut s názvem Krajina starých sídel budou moci už brzy vidět návštěvníci bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku na Olomoucku. Výstava, kterou zapůjčila Vědecká knihovna v Olomouci se otevře 3. listopadu.

29.10.2016

Olomouckou zoo zaplnila strašidla. Podívejte se

Olomouc – Dušičková atmosféra byla v sobotu patrná i v olomoucké zoologické zahradě. Mezi výběhy a pavilony se na Svatém Kopečku procházela nejrůznější strašidla. Nejpovedenější masky dostaly cenu.

29.10.2016

Pevnost poznání přibližuje vědu i před Halloweenem

Olomouc – Trochu se bát a trochu se naučit nové věci. Univerzita Palackého v Olomouci připravila v Pevnosti poznání tři dny se strašidly, magií a vědou. Děti v kostýmech i rodiče si při halloweenském programu mohli vyzkoušet chemické experimenty, odhodit strach z plazů nebo v planetáriu projít stezkou odvahy.

28.10.2016

Kino Metropol nabídne pásmo nejvybranějších hororů

Olomouc – Speciální promítání si na halloweenský pondělní večer pro diváky připravilo olomoucké kino Metropol. Od 22.30 totiž nabídne iShorts: Monster kabaret, tedy pásmo těch nejvybranějších hororů. Od krváků, přes lekačky až po napínáky a ujetou srandu.

26.10.2016

Děvče na boogie woogie. Hudební komedie připomene v Olomouci šmrnc třicátých let

Olomouc - Atmosféru první republiky, její písně i šmrnc připomene divákům inscenace Hledám děvče na boogie woogie, kterou na pondělí 14. listopadu chystá Moravské divadlo Olomouc.

26.10.2016

Olomoucký výtvarník Vít John chystá jubilejní výstavu

Olomouc – Výstava u příležitosti životního jubilea olomouckého výtvarníka Víta Johna se chystá v Galerii města Olomouce. Vernisáž je naplánovaná na středu 2. listopadu od 17 hodin a k vidění bude přibližně na čtyři desítky obrazů.

18.10.2016

Bratři Ebenové vezou do Uničova Čas holin

Uničov – Bratři Ebenové vystoupí ve čtvrtek 20. října v Uničově.

14.10.2016

Olomouc získala desítky děl Terry Haass. Pařížská umělkyně se učila v Pöttingeu

Olomouc – Pařížská umělkyně Terry Haass, která kvůli svému židovskému původu utekla před nacisty do USA, odkázala olomouckému Muzeu umění soubor svých sedmdesáti děl.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

11.10.2016

Kapela Kofe@Vlna vydala novou desku. Představí ji Olomouci

Olomouc – Kapela Kofe@Vlna vydala na v červnu debutové album Odlesky pravdy a nyní vyráží na turné po Česku a Slovensku. V Olomouci zahraje ve čtvrtek 13. října od 19 hodin v klubu Bounty Rock Cafe. Na koncertu představí skladby z nové desky, na která je dvanáct autorských písní Martina Kofeho Neumanna.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

3.10.2016

Lenny zahraje v U-klubu písně z alba Hearts

Oblíbená zpěvačka Lenny zahraje svým fanouškům ve středu 5. října v olomouckém U-klubu.

3.10.2016

Týden knihoven v Olomouci nabízí besedy i výtvarné dílny

Olomouc – Výstava, besedy ale výtvarné dílničky nabízí Týden knihoven v krajském městě. Do tradiční celorepublikové akce se zapojila, jak Městská knihovna Olomouc, tak také například Vědecká knihovna v Olomouci.

1.10.2016

Motorové lokomotivy předvedly exhibici v olomouckém depu

Olomouc – Milovníci vlaků se v sobotu sešli v Muzeu Českých drah v Olomouci. Muzeum slaví závěr sezóny a při této příležitosti se na točně v depu předvedly třeba takzvané „Bardotky". Na zamykání točny byly vypraveny i dva páry zvláštních vlaků z jižní Moravy, které táhly motorové lokomotivy s přezdívkou „Zamračená".

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

26.9.2016

V Olomouci se budou poprvé předávat literárně-kulturní Ceny Václava Buriana

Olomouc – Před dvěma lety náhle odešel olomoucký novinář, básník, překladatel a polonista Václav Burian. Kroužek jeho přátel sdružený kolem časopisu Listy, se rozhodl 28. září uspořádat první ročník Ceny Václava Buriana.

21.9.2016

Filharmonie startuje sezonu speciálním koncertem s videomapingem

Olomouc – Chopin, Brahms, Dvořák nebo Schubert či Mozart. To jsou jména velikánů klasické hudby, které letos svým posluchačům nabídne Moravská filharmonie Olomouc. Orchestr vstupuje do své 71. koncertní sezony a tentokrát vsadil na klasiku.

20.9.2016

Divadlo na cucky nabízí v září gastro-divadelní menu

Olomouc – Pozvolný rozjezd nové sezóny olomouckého Divadla na cucky, vystřídá v příštích dnech zběsilé tempo. 

19.9.2016

Olomouc rozezní festival duchovní hudby, nabídne i Beethovenovu devátou

Olomouc – Autentické provedení Bachovy Mše h moll, mimořádné Requiem skladatele Andrewa Lloyda Webbera ale například i slavnou Beethovenovu 9. symfonie nabídne letošní už 23. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci. Nově bude součástí programu i pocta klasikovi jazzu.

14.9.2016

Soubor Cholinka slaví, radost z hanáčtiny předává už třicet let

Cholina – I přesto, že folklor není na žebříčku popularity na prvním místě, má své nezastupitelné místo. Národopisný soubor Cholinka z Choliny na Olomoucku radost z hanáčtiny předává už třicet let.

11.9.2016

Moravské divadlo zahájilo sezonu galavečerem. Tady jsou ocenění

Olomouc – Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. Poprvé ožilo v neděli 11. září večer a to slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

11.9.2016

Tip METROPOLU: Kino nabízí příběh o drakovi

Olomouc – Snímek s názvem Můj kamarád drak nabízí ve středu 14. září olomoucké kino Metropol. Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham, děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států.

10.9.2016

Šmeralova vila představuje na své zahradě sochy mladých talentovaných umělců

Olomouc – Díla absolventů převážně pražské Akademie výtvarných umění aktuálně zdobí venkovní areál Šmeralovy vily na Svatém Kopečku v Olomouci. Výstava s názvem Sochy Šmeralovy vily se otevřela v pátek 9. září odpoledne a potrvá přesně jeden rok.

9.9.2016

Vila nabídne design a módu

Olomouc - Výstavu českého designu a módy hostí vila Primavesi v Olomouci. Maj design nabídne výrobky více než patnácti značek a autorů.

9.9.2016

Orfeus bratří Bubeníčků měl světovou premiéru v Olomouci

Olomouc – Jedinečnou taneční i hudební show předvedli včera tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, kteří na olomouckém Výstavišti Flora představili světovou premiéru baletní inscenace Orfeus.

8.9.2016

Dny evropského dědictví nabídnou otevřené památky i koncerty či streetart

Olomouc – Koncerty, prohlídky města, trhy, umělecké festivaly a vystoupení, čítárny pod širým nebem, otevřená radnice i otevřené památky, které běžně přístupné nejsou. To vše Olomoučanům nabídnou Dny evropského dědictví, které se konají o nadcházejícím víkendu.

6.9.2016

Světová premiéra představení Orfeus v Olomouci

Olomouc – Světová premiéra baletního představení Orfeus v podání slavných tanečníků Jiřího a Otty Bubeníčků čeká ve čtvrtek olomoucké publikum. Slavní tanečníci představí na pozadí příběhu bájného Orfea unikátní spojení tance, fyzického pohybu, slova i hudby. „Pro mě Orfeus představuje takové zamyšlení. Když vstupuje do podsvětí, je to připodobnění toho, jak člověk vchází do svého nitra, kde musí najít sám sebe," řekl Jiří Bubeníček.

6.9.2016

Vědecká knihovna v Olomouci nabízí život a dílo Otty Wichterleho

Olomouc – Životu a dílu jednoho z našich nejvýznamnějších vědců, Otto Wichterlemu, se věnuje výstava, kterou aktuálně nabízí Vědecká knihovna v Olomouci. Expozice zapůjčená z Muzea Prostějovska putovala Českými centry napříč Evropou, díky způsobu jejího zpracování má ambice oslovit širokou veřejnost, dospělé zájemce o vědu a techniku i děti.

5.9.2016

Varhanní festival nabídne hvězdu z pařížské katedrály Notre-Dame

Olomouc – Pět koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci z České republiky i ze zahraničí nabídne letošní ročník Mezinárodního varhanního festivalu v Olomouci. Přehlídka, kterou bude hostit chrám sv. Mořice v Olomouci, startuje v pondělí 5. září a potrvá do 19. září.

4.9.2016

Tanečníci vystoupili na Folklorním festivalu Lidový rok ve Velké Bystřici

Velká Bystřice – Taneční přehlídku folklorních souborů, kolotoče i řemeslný jarmark si v sobotu užili návštěvníci XXVI. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Lidový rok.

3.9.2016

Olomouc, Maršál Radecký dorazil na olomoucké náměstí

Olomouc – Příjezd maršála Radeckého i císaře Františka Josefa I. a jeho krásné manželky přilákal do centra Olomouce zástupy diváků. Od rána se zde konají již 15. Oslavy maršála Radeckého a 22. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

2.9.2016

Cirkus Budapešť láká na kolo smrti i balet s holuby

Olomouc – Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny. Jeden z největších maďarských cirkusů s téměř stoletou tradicí připravil pro návštěvníky bohatý program, v němž vystupují artisté v převlecích populárních filmových hrdinů, padouchů i animovaných postav.

2.9.2016

Aby na dechovky nepršelo, potřebují kulturák. Na ten zatím chybí razítka

Moravský Beroun, Norberčany – Dechovku v Norberčanech milují. Obec stárne a místní mají jasno, že pěkná písnička vyzní nejlépe jedině v doprovodu žesťových nástrojů. Proto také v sobotu pořádají Setkání dechovkářů.

31.8.2016

Finalista Superstar Martin Šafařík vydává desku

Uničov - Finalista televizní soutěže Česko-Slovenská SuperStar, zpěvák, skladatel, textař a také začínající producent Martin Šafařík z Uničova, vydává svou první desku.

30.8.2016

Do Olomouce přijede Cirkus Budapešť

Olomouc – Jeden z největších maďarských cirkusů 
s téměř stoletou tradicí se mezi 1. a 18. zářím představí v Olomouci. Vidět jej mohli mnohokrát v Rumunsku i na Slovensku, ale v Česku mnohokrát nebyl. 

29.8.2016

Historik Tichák povede komentovanou prohlídku neředínského hřbitova

Olomouc – Prohlídka největšího olomouckého hřbitova v Neředíně přiblíží příběhy místa se zaměřením na židovskou část.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

17.8.2016

Andy Warhol v Olomouci. Muzeum vystavuje dvě stovky děl

Olomouc – Vlastivědné muzeum v Olomouci ve čtvrtek pro veřejnost otevřelo výstavu předního představitele a vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art Andyho Warhola. Návštěvníci mohou v prostoru muzea zhlédnout nejvýznamnější z děl tohoto umělce, mezi která můžeme řadit i díla ze série Sunday B. Morning obsahující jeho vůbec nejznámější portrét Marilyn Monroe.

16.8.2016

Nahatý klasik přivedl do Olomouce shakespearovské slavnosti

Olomouc – Na divadelní scénu se proměnilo nádvoří olomoucké radnice. Koná se tady nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti Divadla Tramtarie, kdy herci divákům po tři večery připomínají nejslavnější Shakespearovy tragédie.

16.8.2016

Olomoucké nádraží se promění v kino. Lidé si užijí i show komiků

Olomouc – Hlavní vlakové nádraží Olomouc v úterý od 20.30 oživí projekce mysteriózního povídkového filmu Zoo od režisérky Terezy Kovářové

13.8.2016

Litovelský otvírák: lidé ochutnával 16 druhů piv a užívali si vystoupení kapel

Litovel – Ve velkolepém stylu se nesou letošní litovelské pivní slavnosti. Návštěvníci již dvanáctého ročníku Litovelského otvíráku mohli během dne nakouknout i pod pokličku toho, jak a kde se pivo vaří. Kromě šestnácti druhů piv, dalších nápojů a jiných dobrot si lidé během soboty užívají v areálu pivovaru v Litovli vystoupení několika kapel.

13.8.2016

Všichni jsme strašidla, řekl režisér Troška v Olomouci

Olomouc – Rodina Huga, lenivého hejkala má nůž na krku, musí zaplatit dluh na nájmu staré vily, v níž žije, nebo se vystěhovat. Do těchto potíží se dostává nadpřirozená rodinka z nové pohádkové komedie režiséra Zdeňka Trošky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT