K napadení nezletilého děvčete došlo v neděli 7. července kolem půl šesté odpoledne v Bezručově ulici ve Šternberku.

„Nezletilá dívka měla fyzicky bez jakéhokoli varování napadnout jinou nezletilou dívku. Několika ranami ji udeřila do obličeje a následně ji měla také kopnout. Mladá slečna utrpěla zranění v oblasti obličeje a následně byla ošetřena v nemocnici,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Podle dosud zjištěných, ale zároveň nepotvrzených informací, měl incidentu předcházet spor mezi dívkami.

„Skutečný motiv činu je zatím předmětem vyšetřování. Případ prověřujeme jako čin jinak trestný ublížení na zdraví a výtržnictví,“ upřesnila policejní mluvčí.

Obyvatelé Šternberka teď na sociálních sítích diskutují o bezpečnostní situaci ve městě a shodují se v tom, že slovní útoky v ulicích jsou časté.

„Moje děti byly slovně napadeny cestou do haly,“ svěřil se jeden z rodičů.

Jiná obyvatelka města popsala podobnou situaci.

„My máme též špatnou zkušenost, teď mě mrzí, že jsem nenahlásila napadení. Opravdu je potřeba začít konat opatření, aby bylo bezpečno v ulicích města,“ napsala na sociální sítě žena ze Šternberka.

Nedělní fyzické napadení nezletilé dívky je podle mluvčí města Ireny Černocké ojedinělým případem násilí mezi místní nezletilou mládeží.

„Slovní útoky mezi dospívajícími jsou častější, o jiném fyzickém napadení mezi nezletilými nemáme oficiální informace. Situaci ve městě řešíme dlouhodobě, ke konfliktům v minulosti docházelo mezi dospělými. Městská policie zostřila až do odvolání hlídky. O intenzivní pochůzkovou a preventivní činnost požádal starosta Stanislav Orság i Policii České republiky,“ sdělila mluvčí města.

Státní policie už ve Šternberku posílila výkon služby.

„Intenzivně spolupracujeme s městskou policií i radnicí. Situaci ve městě monitorujeme,“ ujistila policejní mluvčí Ivana Skoupilová.