Útočník, který má tři exekuce a na Vánoce potřeboval peníze, byl zadržen na konci února. V minulosti se už loupeže dopustil. Nyní mu hrozí až 10 let.

„Obviněný muž na Štědrý den v noci vstoupil maskovaný do herny v Olomouci – Nová Ulice a s namířenou zbraní požadoval po obsluze vydání peněz,“ popisoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

„Zaměstnankyně herny z obavy o svůj život vytáhla z peněženky necelých 30 tisíc korun, které položila na pult. Lupič peníze sebral a z herny odešel,“ uvedl.

Přepadená pracovnice herny loupež oznámila policii, která okamžitě rozjela pátrání po pachateli.

Plynová pistole použitá při přepadení herny v Olomouci, které se odehrálo na Štědrý denPlynová pistole použitá při přepadení herny v Olomouci, které se odehrálo na Štědrý denZdroj: Policie ČR

„Na základě zajištěných stop, vyhodnocených kamerových záznamů a dalšího šetření se podařilo během pár dní ustanovit pachatele. Na konci února jej policisté zadrželi,“ informoval Hejtman.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin loupež. Muž se k činu doznal a vydal jim plynovou pistoli, kterou použil při přepadení.

„Jako motiv činu uvedl finanční tíseň, mimo jiné čelí třem exekucím,“ uvedl policejní mluvčí.

Sedmapadesátiletá Miluše Navrátilová, kterou recidivista 20. května 2022 střelil v herně na Masarykově třídě v Olomouci
Dcera zavražděné z olomoucké herny: Maminka by byla na Kristýnku a nás obě pyšná

Muž byl podle policie v minulosti už dvakrát odsouzen pro trestnou činnost, z toho jednou v roce 2014 za loupež.

„Kriminalisté podali okresnímu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej za mříže,“ sdělil Hejtman.

Obviněnému hrozí za zvlášť závažný zločin loupež trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.