Podle zasahujících policistů muž a žena nejdříve na Tabulovém vrchu napadli řidiče autobusu MHD, poté ránu schytala i mladá žena, která se snažila přivolat pomoc.

Útok se odehrál v úterý kolem půl sedmé večer na zastávce Profesora Fuky v Hněvotínské ulici.

"Dle zjištěných informací chtěl 55letý řidič autobusu vyloučit z přepravy dva muže a jednu ženu, jelikož neměli jízdenku. Těmto se to však nelíbilo a jeden z mužů a žena jej fyzicky napadli," popsala policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Cestující se snažili řidiči pomoci, když však 32letá žena stojící na zastávce dvojici okřikla a začala volat na linku 158, stala se také terčem útoku.

"Jeden z útočníků se proti ní rozběhl a udeřil ji. Následně oba agresoři z místa utekli neznámo kam ještě před příjezdem policie," uvedla mluvčí policie.

Kuriózní zásah absolvovali olomoučtí hasiči v úterý odpoledne. Museli vyprostit ruku malého chlapce z pružiny houpačky. Foto: HZS Olomouckého kraje
Drama na dětském hřišti. Pětiletému chlapci uvízla ruka v pružině houpačky

Třetí černý pasažér, který se do útoku nezapojoval, neutíkal a zůstal na místě. "Policisté jeho následnou lustrací zjistili, že na muže je vydán příkaz k zatčení," dodala policejní mluvčí.

Policejní hlídka hledající agresory ze zastávky při tom záhy o kousek dál narazila na dalšího rozběsněného muže.

Ten měl fyzicky napadnout hosta restaurace, který se snažil zastat barmanky, když opilý zákazník odmítal zaplatit plnou cenu za svoji objednávku.

"31letý muž zjevně posilněn alkoholem začal zuřit a řvát po restauraci, přičemž se ohnal po 48letém hostovi, který se snažil situaci uklidnit. Následně celý rozzuřený utekl z restaurace a svůj vztek si chtěl nejspíš vybít, a proto uchopil venku zaparkované jízdní kolo a mrštil jím o zem. Když už od restaurace odcházel pryč, narazil na policisty, kteří tou dobou pátrali po agresorech z předchozího případu," přiblížila rušný večer na Tabuláku mluvčí policie.

"Jelikož byl pachatel označen svědky události, policisté neváhali a muže na místě zadrželi. Zadržený muž skončil na záchytce k vystřízlivění," sdělila.

Pracovitá včela zednice se zabydlela na hotelu v centru Olomouce, 9. dubna 2024
Stovky včel se usídlily na hotelu v centru Olomouce, děsí kolemjdoucí

Policisté po agresivní dvojici černých pasažérů z MHD nadále pátrají.

V obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

"Útočníkům podle trestního zákoníku hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnila mluvčí Skoupilová.