Krajský soud v Olomouci se okolnostmi pokusu o vraždu zabýval už začátkem února. V úterý 19. března byli vyslechnuti svědci a soudní znalci a došlo také na vynesení rozsudku.

„Žena byla odsouzena ke dvanácti letům odnětí svobody, ochrannému protialkoholnímu léčení v ústavní formě a náhradě škody téměř 162 tisíc korun zdravotní pojišťovně,“ informoval mluvčí soudu Igor Krajdl.

Malovali a pili. Pak se to zvrhlo

Pětadvacetileté ženě, která je závislá na alkoholu, původně za pokus o vraždu hrozilo až dvacet let vězení. Na o rok staršího partnera měla zaútočit na konci července 2023, kdy společně popíjeli a malovali v bytě, kam se měli stěhovat. Pak se přesunuli do původního bytu a kolem třetí hodiny ráno se v kuchyni pohádali.

Policie ČR - ilustrační foto.
Pokus o vraždu v Mohelnici: mladá žena bodla svého partnera

Muž pak odešel do ložnice a ve chvíli, kdy už spal, jej měla partnerka bodnout kuchyňským nožem s dvacet centimetrů dlouhou čepelí do hrudníku.

Podle znalců jej zranění ohrožovalo na životě a zachránil se především díky tomu, že se mu podařilo z bytu utéct a přivolat si lékařskou pomoc.

„Zranění ho na nejméně dvanáct týdnů vyřadilo z běžného způsobu života,“ připomněl státní zástupce a navrhoval pro obžalovanou trest okolo 13 let vězení a ústavní protialkoholní léčbu.

Pětadvacetiletá S.Ch. u krajského soudu v Olomouci, kde čelí obžalobě z pokusu o vraždu partnera, 7. února 2024
Spícího partnera měla bodnout do hrudníku. Náš vztah byl skvělý, tvrdila u soudu

Soud se musel vypořádat také s tím, že poškozený muž vypovídal odlišně na policii a jinak v soudní síni. Zatímco přivolaným policistům i v přípravném řízení na policii útok detailně popsal s tím, že jej partnerka bodla, u soudu tvrdil, že si už na nic nepamatuje.

Napadený: Ve vztahu chci pokračovat

„Nevím, jak jsem k těm ranám na hrudníku a rukou přišel, nepamatuji si to. Měl jsem o ni strach, aby si tím nožem sama neublížila. Odškodné nežádám, partnerku doteď navštěvuji a chtěl bych ve vztahu s ní pokračovat,“ řekl mladík.

V soudní síni se však promítala videa, která si sám natáčel na mobilní telefon ve chvílích, kdy mu opilá družka vyhrožovala násilím, také jej kousla do ruky.

Soud neuvěřil ani obžalované, která policistům tvrdila, že si muž zranění způsobil sám, když se o nůž spolu přetahovali.

Žena se proti rozsudku na místě odvolala.