V sestavě Vsetína se hned ve druhém kole objevili třinečtí útočníci Rufer s Bajtekem, kteří úspěšně pomáhali Na Lapači už v minulé sezoně. Jako první však udeřili hostující Zubři.

O vyrovnání se postarala právě jedna z posil Rufer.

Jenže do kabin šli stejně s vedením Hanáci, kde se svým prvním gólem prosadil pozdější přerovský hrdina utkání Kolařík.

„Začátek zápasu se nám vydařil. Kromě dvou vstřelených gólů jsme v první třetině mohli přidat ještě další branky, ale neproměnili jsme ani trestné střílení,“ řekl trenér Zubrů Pavel Sedlák.

Jediným přesným střelcem prostřední části byl vsetínský forvard Petr Hruška, který se tak hned ve druhém utkání po návratu do mateřského Vsetína po dlouhých letech zapsal do střelecké listiny.

„Ve druhé třetině se hrál zápas nahoru dolů a bylo vidět, že tento styl nám příliš nevyhovuje,“ konstatoval přerovský kouč.

O majiteli bodů se rozhodlo až v poslední dvacetiminutovce. V 50. minutě dal třetí branku Přerova Kolařík a pět minut před koncem přidal další gól Brančík. Vsetín už stihl jen snížit z hole Bajteka.

Valaši tak nenavázali na vítězství s Frýdkem-Místkem v úvodním kole. Naopak Zubři z Přerova okořenili premiéru nové sezony vítězstvím.

„Před poslední dvacetiminutovkou jsem proto hráče nabádal, že musí hrát ze zajištěné obrany a ten rozhodující gól tam určitě dáme. To se také nakonec povedlo,“ liboval si Sedlák.

„Musím hráče pochválit, že celý zápas odmakali, a to od brankáře až po posledního útočníka. Bylo vidět, že týmy jsou na začátku sezony a mají dost sil až do úplného konce. Nemůžu ale říct, že bych neměl hráče za co pokárat. Chtěli jsme utkání například odehrát bez zbytečných vyloučení a už v první třetině jsme šli do oslabení hned čtyřikrát,“ upozornil Sedlák.

VHK Vsetín – HC Zubr Přerov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Rufer (Zúbek, O. Hruška), 35. P. Hruška, 58. Bajtek (Spitzer, P. Hruška) – 10. Ferenc (Kolařík), 19. Kolařík (Sedlák, Kundrátek), 50. Kolařík (Faltýnek), 54. Brančík (Goiš, Hanák).

Vsetín: Hromada – Šimek, Mečiar, Hrčka, Spitzer, Žabčík, Farda – Zúbek, O. Hruška, Rufer, Bajtek, Vaněk, P. Hruška, Kubo, Holík, Vítek, Dědek, Jánský.

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Sklenář, Krajíček, Pírek – Kočara, Hanák, Goiš – Sedlák, Kolařík, Kundrátek – Menšík, Brančík, Ditrich – Sprušil, Vaněk, Kocan.

Marek Havran, Pavel Mašlaň