Slovinský forvard v Moře působil už v juniorské nejvyšší soutěži a nasbíral i dvanáct startů v extralize. Jeho pravděpodobný přesun do hanácké metropole avizuje i uznávaný server Eliteprospects.com.

V uplynulé sezoně druhé nejvyšší soutěže Macuh v základní části odehrál 49 utkání a nasbíral 15 kanadských bodů. V Přerově měl průměrný ice time přes 15 minut na zápas.

Co se dalších spekulací ohledně nových posil HC Olomouc týče, reálný by podle informací výše zmiňovaného serveru měl být příchod Erika Hrni z Třince. V kuloárech se skloňuje také příchod šternberského rodáka Petra Vrány či Jana Buchteleho z pražské Sparty.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti HC Dukla Jihlava. Zdeněk Okál (vlevo)Zdeněk Okál (vlevo)Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Okál musel v úvodu uplynulé sezony překonat nepříjemné zranění, nehrál přes dva měsíce. Poté se postupně dostával do formy, která gradovala v závěru ročníku, kdy si zkušeného útočníka do extraligy vytáhla brněnská Kometa.

Zlínský odchovanec odehrál pět utkání v základní části, uvedl se gólem a hlavně třemi góly v šesti duelech play-off si řekl o nové extraligové angažmá.

A další odchody? Obránci František Hrdinka a Ondřej Ševčík, poměrně překvapivý je pak konec Filipa Dvořáka, který v Přerově nepřetržitě působil od roku 2017 (s občasnými starty za Kometu Brno).

„S dalšími hráči klub jedná, o situaci ohledně složení A-týmu pro další sezonu Chance ligy budeme nadále informovat,“ uvedl klub na facebookových stránkách.

Hokejové play-off se do Přerova vrátilo i s fanoušky. Filip DvořákFilip DvořákZdroj: Deník/Jan Pořízek

Pokračuje Chroboček

Zubři naopak avizovali podpis důležitého obránce. V Přerově bude pokračovat 26letým David Chroboček. Spolehlivý pravák je tak po Robertu Černém a Tomáši Kudělkovi třetím bekem na soupisce pro nový ročník Chance ligy.

„V Přerově jsem spokojený, líbí se mi, jak to v klubu funguje. Je sice menší, ale zato rodinný. V průběhu sezony jsem byl i dost vytěžovaný, což prospěje každému hráči. Chodil jsem na přesilovky i na oslabení, nemám si na co stěžovat,“ pochvaloval si Chroboček na klubovém webu.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti rezervě Pardubic. David ChrobočekHokejisté Přerova (ve žlutém) proti rezervě Pardubic. David ChrobočekZdroj: Deník/Jan Pořízek

Hokejová Olomouc v návštěvnosti momentálně poráží tu fotbalovou.
Na fotbal nebo na hokej? V Olomouci vede Mora, Sigma vnímá problém