„Kluci mají všechny věci v kabině, budou se muset sejít, ale momentálně nikdo nedokáže odhadnout, kdy to bude možné,“ říká k současné situaci generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

Minulé úterý řešil, jak vůbec uspořádat a odehrát zápas play-off za maximální povolené účasti sta lidí na stadionu. Dva dny na to pak vyhlášení nouzového stavu udělalo definitivní tečku za extraligovým ročníkem 2019/20.

„Taková situace nastala. A pro mě je hodně smutná,“ nezastírá manažer olomouckého klubu.

Hokejoví Kohouti před play-off nabyli dobrou formu a toužili ještě překonat loňské čtvrtfinále.

„Forma byla, ale je těžké hodnotit další možný vývoj. Nemá cenu spekulovat o tom, kdo by kam došel. Zlín bychom mohli v předkole porazit stejně tak, jak bychom s ním mohli i vypadnout. Pak bychom s Třincem mohli uspět, ale taky prohrát 4:0 na zápasy. To už dneska nikdo neřekne,“ pokrčil rameny Erik Fürst.

Trenéři Moták s Tomajkem měli možná ještě silnější kádr než loni, generální manažer v závěru základní části v týmu udržel i týmového lídra z hlediska kanadského bodování Zbyňka Irlga, kterého lanařily Vítkovice.

„Když chcete zažít úspěch, tak pro něj uděláte maximum. A podle toho to jednání z naší strany vypadalo,“ konstatoval Fürst.

Zasáhla ale vyšší moc, virová pandemie ochromila sportovní soutěže skoro po celém světě. A nejen v hokejové Olomouci tak nyní počítají ztráty ze vstupného.

„Dají se těžko vyčíslit, protože nevíte, kam dojdete a nevíte, co v play-off uhrajete. Ztráty jsou samozřejmě velké. Jsou bolestné a velké,“ nezastíral Fürst.

Pro hokejový klub z Hané, který dlouhodobě úspěšně konkuruje i ekonomicky silnějším soupeřům, je to nelehká situace.

„Pro mě je to smutná věc, protože jsme s nějakými korunkami počítali. Každá taková ztráta je špatná,“ dodal Erik Fürst.