„Všechny ty vzpomínky se mi vrátily, zažil jsem toho tady hodně,“ prozradil poté, co se po ledě olomoucké plecharény po pěti letech opět sklouzl jako hráč Mory.

Šestadvacetiletý šikovný centr z vlastních zkušeností ví, že v Olomouci je daleko snazší hrát v domácích barvách.

„Už když jsem tady před lety působil, hrálo se mi parádně. Naopak když jsem sem jezdil s Vítkovicemi, tak už to bylo horší. Byl to jeden z nejhorších soupeřů, i na ledě mi to moc nejezdilo. Nevím, čím to, ale teď už je to zase v pohodě, což je dobře,“ usmíval se Kolouch.

Mora v letní přípravě poprvé na ledě.
Kohouti si už zvykají na led. Přání kouče? Příchod střelce

Fanoušci? Je to rachot

Výraznou oporou jsou pro Kohouty jejich fanoušci. Ti naopak dokážou hostujícímu celku krátký pobyt v hanácké metropoli značně znepříjemnit.

„Je tu dobrá akustika, takže stačí, když přijdou dva tisíce lidí, a je tu rachot. Těším se na to. Když si vzpomenu, jaké to tu bylo během baráže, to bylo neskutečné. Nabíjí vás to energií, v důležitých momentech vás to žene dopředu,“ dodal hráč, který v sezoně 2012/13 absolvoval s Hanáky tehdy ještě neúspěšnou baráž.

Díky tomu, že se vrací do známého prostředí, odpadla jakákoliv úskalí s adaptací. Jako jediný menší problém se tak zatím jeví snad jen nová výstroj.

„Tím, že jsem tu nový, ji mám prakticky celou novou. Nebylo to optimální, hlavně brusle dost tlačily, ale bude stačit pár tréninků a ono si to všechno sedne,“ nedělal si těžkou hlavu.

Kolouch šel během úvodní tréninkové jednotky na led s druhou skupinou. I když šlo teprve o první trénink, nebyla to žádná ulejvárna.

„Jsem rád, že ten první, v uvozovkách nejhorší, trénink máme za sebou. Teď už to bude jen lepší.“

SK Sigma - Slavia Praha - Martin Nešpor
Svět nekončí, byl to jen jeden zápas, nevěší hlavu Nešpor

V přípravě i s mužstvy KHL

První přípravné utkání čeká Moru přesně za dva týdny, Kolouch podobu harmonogramu vítá.

„Hrát zápas hned v prvním týdnu, to by podle mě nebylo dobře ani pro fanoušky. Moc kvalitní by to asi nebylo. Je dobře, že se hraje až ve druhém týdnu, i když já bych klidně počkal až na ten třetí,“ uvedl s ohledem na to, aby se hráčům důkladně vrátil pod kůži ten pravý hokejový režim.

Na zápasy se ale po suché letní dřině pochopitelně těší. Hanáci v přípravě mimo jiné narazí i na dvě mužstva z KHL – Slovan Bratislava a Admiral Vladivostok.

„Je super, že si budeme moct zahrát zápasy s týmy TOP kvality. Určitě to vítám, doufám, že je porazíme.“

Během přípravy jistě dojde i na samostatné nájezdy, které bývají dodatkem nad rámec základní hrací doby. Právě Kolouch by v této disciplíně mohl být tajnou olomouckou zbraní. Do paměti fanoušků místního klubu se zaryl nájezdem s brzdou, který když se povedl, muselo být brankářům až trapně. Co má v plánu teď? „Budete se muset nechat překvapit, nebudu to prozrazovat. Možná něco vymyslím,“ usmál se.

Autor: DAVID JAHODA