„Většinu času jsme to měli pod kontrolou. Ten začátek byl takový, že nám tam párkrát ujeli do přečíslení. Bylo důležité, že jsme tam neinkasovali a dali z naších šancí góly,“ byl samý úsměv útočník Vilém Burian, který v 35. minutě vstřelil pro vývoj utkání nejspíš klíčovou branku. Mora díky němu odskočila Zlínu podruhé do dvoubrankového vedení.

„Pomohlo nám, že jsme šli do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením. Trochu nás to uklidnilo. Musa (Pavel Musil, pozn. red.) to udělal krásně, pak už to byla jednoduchá práce,“ popsal svou branku na 3:1. Byla vážně tak jednoduchá?

„Bylo to pod nohy, udělal jsem trochu úkrok. Snažil jsem se to co nejdřív vystřelit, aby se nestihl (Kašík) vrátit do brány. Vyšlo to,“ těšilo ho.

BURIAN: KAŠÍK? DĚLÁ RŮZNÉ ESKAPÁDY

Duchapřítomný Musil využil Kašíkova zbytečného skoku za branku.

„On je hodně živý gólman, dělá tam různé eskapády. Je to jeho styl, asi nebude jiný,“ dodal Burian.

Utkání bavilo od prvních minut. Žádné velké vyčkávání, pěkně od podlahy hned ze začátku. Tak jak se na vyřazovací boje sluší a patří.

První gólovku zápasu měl rychlík Honejsek, který ladně projel až před Konráda, ale neuspěl. Zato dvě minuty nato se ujala Skladaného dorážka, jenž do zlínské klece uklidil Kolouchův pokus.

Za pět minut se scénář opakoval. Ex-olomoucký Jakub Herman si nabruslil až před slovenskou oporu Hanáků, ta ale pohotově vykopla jeho přízemní střelu betonem.

Hned na to vystřihl luxusní akci třetí útok Olomouce. Ostřížek přenechal Knotkovi, ten na vzdálenější tyčce našel volného Olesze, který zkušeně nechal projet natahujícího Kašíka, a zametl do poloodkryté klece.

Odpověď Beranů? Okamžitá, uběhlo jen 34 vteřin. Žižka využil ideální Honejskovy clony, Konrád jeho střelu od modré neviděl.

„Nám se podařil vstup do utkání, kdy jsme vedli 2:0, nicméně trošku nás rozhodilo zlínské snížení. Důležité potom bylo, že jsme opět odskočili na 3:1 a ubránili jejich přesilové hry. Jsem rád, že máme ten první bod,“ byl po úvodní bitvě spokojený kouč Mory Zdeněk Moták.

Přesilovky, tam Zlín kousal. Škůrkovo podrážení mohl na startu druhé části potrestat Freibergs, jeho dělo ale zazvonilo jen o tyč.

Mora měla možnost potřetí bleskurychle vyučit soupeře po jeho neproměněné šanci, Burianova hezká stahovačka a následná střela ale ke gólu nevedly. Už zmíněná chvíle vytáhlého útočníka Kohoutů ale přišla o něco později.

Snížení dvě minuty po začátku třetí dvacetiminutovky slavil Popelka, svou radost ale musel okamžitě utlumit. Gólu evidentně dosáhl bruslí, rozhodčí si ani nepotřebovali jít pro potvrzení ke kolegovi u videa.

MORA POTVRDILA VÝHRU DVĚMA GÓLY

Zlínští se snažili s výsledkem zápasu ještě něco udělat, ale nedařilo se jim to. Ani v přesilovkách, které Kohouti postupem času přečetli.

Když pak ve stejnou chvíli šli na trestnou Claireaux s Noskem, Mora hrála dvě minuty ve výhodě dvou mužů. Tu brzy využila zásluhou Knotka, o vítězi bylo jasno. Hanáci ale neměli dost. Klimek naslepo našel Nahodila, který se nemýlil.

Plecharénou znělo: „Pátá!“

„Výsledek vypovídá jednoznačně. Myslím si ale, že herně to tak úplně nebylo,“ hodnotil zápas Robert Svoboda, trenér Zlína.

„Nás v tom utkání nic nepřekvapilo, Olomouc hrála to, co jsme předpokládali,“ dodal Svoboda možná trochu překvapivě. Úkol před úterním pokračováním série?

„Překonal olomouckého gólmana, který chytá velmi dobře. Přesilovky se nám docela dařily, ale chyběl tomu konec. Je to o gólech, zítra je další zápas,“ uvedl.

Čeká Mora jiný Zlín?

„Prohrávat 0:2 asi nechce nikdo. Budou dělat všechno proto, aby to tady zítra urvali. Uvidíme, těžko říct, s čím na nás vyběhnou. Musíme hrát pořád stejně, nebo ještě líp,“ avizoval Burian.

V úterý – znovu od 17 hodin – budou Olomoučtí bojovat o to, aby na led protivníka jeli za náskoku 2:0 na zápasy.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Skladaný (Kolouch, Škůrek), 9. Olesz (J. Knotek, Ostřížek), 35. Burian (P. Musil, Nahodil), 55. J. Knotek (P. Musil, Škůrek), 58. Nahodil (Klimek, Dujsík) – 9. Žižka. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Frodl, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 285.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Jaroměřský, Vyrůbalík – Musil, Nahodil, Klimek – Irgl, Káňa, Burian – Olesz, Knotek, Ostřížek – Skladaný, Kolouch, Tomeček. Trenéři: Moták a Tomajko.

Zlín: Kašík – Nosek, Žižka, Ferenc, Řezníček, Buchta, Freibergs, Gazda – Ondráček, Fořt, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Claireaux, Herman – Popelka, Sedláček, Kubiš. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík