Po poslední porážce s Pardubicemi jste měli dva dny volno. Prospělo vám to a stihli jste si trochu vyčistit hlavu?

Sedli jsme si po zápase, dali jsme si večeři a popovídali jsme si. Musíme s tím něco dělat, změnit určité věci. Budeme se snažit věci měnit 
k lepšímu, co se týká hry, tempa, taktiky. Uvidíme, co nám těch osm zápasů přinese, ale uděláme maximum pro to, abychom nasbírali co nejvíc bodů.

Po polovině základní části jste byli sedmí, teď jste ale klesli na dvanáctou příčku. Změnilo se něco výrazného ve vaší hře?

Všichni teď o tom mluví 
a je pravda, že první půlka sezony byla taková euforická. Všichni jsme byli nadšení 
z toho, že jsme v extralize a jedno s druhým. Teď je ale potřeba makat a potvrdit to. Je vidět, že nám trošku dochází pára, takže teď musíme dobít baterky a máme na to deset dní. Já věřím, že když se nám ještě vrátí všichni hráči, kteří jsou zranění, a všechno bude po kopě, tak budeme předvádět obstojné výsledky.

Na desáté místo máte ztrátu osmi bodů. Budete se teď dívat spíš na soupeře, kteří jsou v tabulce pod vámi?

V hokeji je všechno možné. Tak se na to nesmíme dívat 
v žádném případě. Pojďme se na to dívat tak, že zkusíme udělat co nejvíc bodů a uvidíme, kde budeme na konci. Já se na pavouka moc často nedívám a ani to nemám ve zvyku. Snažím se koncentrovat na další zápas a doufám, že tak přemýšlejí i spoluhráči, protože jenom tak se psychicky dostaneme z této krize.

Asi nemá cenu teď věšet hlavu kvůli dvanácté příčce v tabulce, když se před sezonou ani žádné konkrétní cíle nedávaly, že?

Přesně tak, proto i trenéři, a hlavně Dopi (Jiří Dopita, pozn. red.), se na nás nesnaží vyvíjet nějaký velký tlak, protože už od začátku sezony říká, že jsme nováček a je potřeba se etablovat. Musíme hrát dobré zápasy, se srdcem, a uvidíme, co nám to přinese. Já jsem to povídal už na začátku, že my máme tým na to, abychom byli v této lize, takže to musíme jenom potvrdit na ledě.

Trenéři se rozhodli udělat změnu a z první formace vás přesunuli do třetí. Jaký na to máte názor?

Bylo potřeba udělat změnu. Nechci říkat, že jsem to já inicioval, ale bavili jsme se 
o tom my hráči v lajně, a to je hokej, když to nejde, tak je potřeba si mentálně oddechnout a je to naprosto běžné. Já si myslím, že to prospěje nejen nám třem, ale i ostatním klukům. Myslím, že to přinese ovoce.