I v nadcházející sezoně by měl plnit roli jedničky. „Loni jsem neměl takové výsledky, abych to mohl o sobě prohlásit,“ vyvrací své výsostní postavení mezi tyčemi miláček olomouckého publika.

Rozhovor

 


* Poslední trénink před dovolenou jste běhali a běhali. Bylo to schválně tak náročné, když vás čekalo volno?


Poslední trénink nebyl náročný. Mně běhání nevadí, takže to nebyl žádný problém.

* Přesto byl okamžik v přípravě, kdy jste si řekl: Končím. Proč já to dělám?

Byly takové situace. Ale trenéři to skvěle kompenzovali, když byla velká zátěž, tak následující den byla regenerační cvičení. Takže se to dalo zvládnout. Ale první týden prvního měsíce byl takový krizový.

* Přípravu na suchu berou hokejisté jako nutné zlo. Je v týmu někdo, kdo si to užívá?

Měto třeba baví. (smích) Já se klidně k tomu přiznám. Je to nutné, jestli zlo, to nevím. To ať si každý zhodnotí sám. Ale v sezoně z toho budeme těžit. Já to jako zlo neberu, beru to jako součást hokejového života, která mě baví.

* Liší se brankářská příprava od hráčské? Například v posilovně?

Určitě. Nemůžeme zvedat tak velké činky, protože bychom ztvrdli a rychlost, obratnost pohybu by tam potom nebyla. Máme lehčí činky a jedeme si jiné posilovací partie, než jedou kluci. Trénink je o něco pestřejší. Kluci říkají, že se jenom flákáme, ale každý potřebuje něco jiného. Gólmani mají svůj tréninkový plán.

* V sezoně byste měl plnit opět roli jedničky, dvojkou by měl být mladý brankář Sedlář. Předáváte mu v tréninku zkušenosti?


Já si myslím, že to tak nebude. Protože loňský rok nebyly takové výsledky, abych si mohl říct stoprocentně, teďka budu jednička a Dalcek (Dalibor Sedlář, pozn. redakce) mi bude krýt záda. Myslím, že to bude vyrovnané a až v přípravácích se rozhodne, kdo do té brány půjde. Jestli se budeme střídat po zápase, po dvou, po třech, se ještě uvidí. A jestli by měl něco od mě odkoukávat? Jsme od sebe tři roky, a to ještě není moc. Je to stejná situace, jako když jsem přišel do Olomouce a byl tu Radek Tihlář. Myslím, že nám to bude vyhovovat. Budeme se hecovat a chtít trenérům dokázat, že oba patříme do brány.

* Bude vaším, řekněme vedlejším cílem, se opět ukázat v nejlepším světle i extraligovým klubům?

Já tady mám smlouvu na tři roky a momentálně je pro mě priorita, abych Olomouc dostal minimálně do play-off. V dalších sezonách bych se chtěl porvat o postup, i když nevím, jaké má klub ambice. Ale já ty ambice máma chci se rvát s Olomoucí o extraligu.

* Právě máte dovolenou, co plánujete?

Chystám se domů. Budu s rodinou a s bráchou. Naši jedou na týden na dovolenou, takže budeme mít takovou menší dovolenou na baráku. Pak se vrátí naši a já chci být s nimi, ať si mě taky trošku užijí. Třetí týden v červenci už budu tady a budu se s klukama připravovat na led.

* Na který se určitě těšíte…

Hrozně moc. To každý. Je to už bez něj dlouhé, a takové poloviční.