„Střelu jsem vyrazil za branku a on to ode mě odrazil do brány,“ popisoval Žigárdy jediný moment, kdy ho hokejisté Dukly dokázali překonat. „Byl jsem trochu nervózní, protože jsem chtěl doma předvést stoprocentní výkon,“ prozradil otec šestiměsíčního syna Štefana.

Proti Dukle jste předvedl dost pěkných zákroků. Cítil jste se dobře v brance?
Zachytal jsem si. Já jsem byl ze začátku nervózní, ale postupem času, ve druhé třetině, jsem se uklidnil. Tak to pak bylo celkem pěkný, ale ve třetí třetině na mě zase nic nešlo. Byl to pro mě takový zápas nahoru dolů.

Z čeho pramenila ta nervozita?
Chtěl jsem doma předvést stoprocentní výkon a celý tým chtěl doma vyhrát. Možná jsem byl ze začátku trošku přemotivovaný. V úvodu to bylo ode mě takové nejisté, ale s postupem času se to zlepšovalo.

Dostal jste trochu smolný gól. Jak jste viděl celou situaci?
Dobrá střela od beka, kterou přede mnou někdo tečoval. Já jsem to vyrazil, i když jsem myslel, že ten puk skončil v bráně, protože mi ta střela šla mezi nohy. Ale odrazilo se to za bránu a pak to někdo ode mě odrazil do branky. Takový nešťastný gól.

Na něj tým dokázal dobře reagovat. Ukázala se síla mužstva?
Ukázali jsme, že máme silný mančaft, silnou hlavu. Dokázali jsme dát rychle gól na 2:1 a to zlomilo zápas.

Jihlava se v Olomouci prezentovala jako silný tým, který patří do špičky, souhlasíte?
V lize není žádný slabý soupeř. Maximálně my můžeme být soupeři sami sobě. Liga je našlapaná, stačí se podívat na některé výsledky, co vyhráli outsideři. Není slabých soupeřů.

V Chomutově jste byl střídán. Bylo to z vaší vůle, nebo vás chtěli trenéři pošetřit?
Já ani nevím, mě se ten zápas nepovedl. Co oni vystřelili, tak jim tam spadlo. I když dávali hezké góly. Určitě to z mé strany nebylo stoprocentní. Tak mě radši za stavu 4:1 trenéři stáhli. Možná jsem pošetřil síly, ale nijak to střídání neřeším.

Takže teď už to bylo zase vše v pořádku?
Jo, určitě. My jsme chtěli odčinit ty dvě porážky, jak doma se Znojmem, tak v Chomutově. Určitě nechceme prohrávat víc jak jeden dva zápasy za sebou.

A nyní byste chtěli uhrát nějakou sérii výher?
Každopádně, ale my se nebudeme dívat na to, jakou uděláme šňůru. Nejedeme na žádné rekordy, my hlavně chceme sbírat body a držet se v první čtyřce.