Zatímco Kohouti o víkendu ukončili vítěznou sérii, Ústečtí Lvi drží šňůru výher sedm zápasů. Naposledy prvoligový lídr padl 15. října 2:3 v prodloužení v Třebíči.

Olomoučtí hokejisté po šesti zápasech prohráli a trenér Jan Tomajko musel přiznat.

„Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě.“

Ústí si o víkendu připsalo cennou výhru 6:3 nad Hradcem Králové.

„Dvě třetiny jsme hráli výborně. Zvítězili jsme zaslouženě,“ pochvaloval si ústecký kouč Petr Rosol.

Mora do dnešního prvoligového šlágru nastoupí s několika změnami v sestavě. Tou nejpodstatnější je prostřídání gólmanů.

Libor Kašík totiž s dvacítkou odletí na turnaj čtyř do Finska, a tak proti Ústí nastoupí Štefan Žigárdy. Do sestavy se už po trestu vrátí útočník Řípa.

„V úterý jsme řešili jeho registračku, ale hrát bude,“ řekl sportovní manažer Josef Podlaha.

Nastoupí také obránce Mikel, který v Chomutově nehrál kvůli zdravotním problémům.

Kohouti navíc mohou využít služeb třineckého útočníka Marosze. Otázkou však je, kdo tým posílí z Vítkovic, které včera dohrávaly zápas s Pardubicemi.

Olomoučtí hokejisté mají před sebou prestižní výzvu – porazit vedoucí tým první ligy.

Ústečtí Lvi nejen že vévodí tabulce soutěže, ale jsou i nejúspěšnějším týmem na hřištích soupeřů. Z deseti zápasů Severočeši získali 22 bodů.

V posledních třech zápasech navíc ústečtí hokejisté soupeřům nasázeli 22 gólů. Produktivitu má tým rozloženu na vícero hráče.

Kanadské bodování celé první ligy se sedmi góly a osmnácti asistencemi vede zkušený útočník Jan Alinč. Daří se i Jaroslavu Roubíkovi (9 + 13) a Martinu Šagátovi (7 + 13). V brance se střídá dvojice vyrovnaných gólmanů Zdeněk Orct a Pavel Francouz.

První vzájemný souboj v této sezoně vyhrálo na domácím ledě Ústí 4:1, když Severočeši třemi góly vyhnali Žigárdyho z branky již ve čtrnácté minutě.