„Střídání nijak těžké nebylo. Pro někoho byl zápas rozhodnutý. Já jsem ale na led nešel dostat další dva tři góly, aby zápas skončil debaklem. Na stadionu byla skvělá atmosféra, přišla spousta fanoušků a hokej se musel líbit,“ vrátil se k pondělnímu utkání.

V Ústí však už nastoupil od začátku a vychytal třetí nulu. Mora přitom na sever Čech nejezdila ráda, když před touto sezonou v Ústí vyhrála jen jednou – v roce 2004. Nyní však Kohouti na ledě lídra první ligy uspěli už podruhé.

„Hrajeme tam dobře a Ústí se zase proti nám nedaří. Hráli jsme výborně na brejky,“ pochvaloval si Žigárdy.

Ten přitom v základní části byl v olomoucké brance neohrozitelnou jedničkou, když odchytal všechny zápasy. V prosinci však přišel Martin Prusek z Vítkovic, kterému se v olomoucké brance začalo dařit, a Žigárdy zůstával na lavičce.

„Svou pozici nijak neřeším. V týmu jsou prostě dva kvalitní gólmani, kteří se o místo musí poprat. Že bych ztratil status, tak to se mě nijak nedotklo,“ tvrdí Žigárdy.

Příchod zkušeného gólmana ho navíc motivuje.

„Kdyby chytal horší gólman, tak bych to bral jinak. Martin je ale opravdu vynikající brankář. Spíš mě motivuje do tréninku a k lepším výkonům. Nikdo nechce vypadat jako horší,“ uvedl Žigárdy.

Zároveň přiznal, že zápasovou pauzu uvítal.

„Během sezony už jsem byl unavený a nedával jsem tomu tolik. Příchodem Martina Pruska jsem měl čas nabrat fyzičku, potrénovat. Ulevilo se mi, že jsem nemusel být celou dobu v bráně a mohl se soustředit na svůj výkon. Ta pauza mi jedině prospěla. Byl jsem rád, že někdo šel místo mě do brány a dal mi čas, abych se v klidu srovnal,“ poznamenal Žigárdy.

V posledních kolech se navíc začalo dařit celému týmu. Vždyť Kohouti po Novém roce ve čtyřech zápasech ztratili jen dva body a rázem útočí na třetí místo.

„Hrajeme dobře dozadu. Klukům se daří z mála šancí dávat góly. Forma není špatná. Během svátků jsme potrénovali a teď se nám to vrací,“ vysvětluje Žigárdy.

Tým přitom v posledních týdnech trápí marodka v útoku a na levých křídlech zaskakují i obránci.

„Když je na ledě útok s bekem, tak se víc hráčů vrací dozadu. Obránci jsou mnohem zodpovědnější. Snaží se plnit úkoly, které mají zažité v obraně. Soupeři tak nechodí do přečíslení, jak se to předtím často stávalo,“ porovnával olomoucký gólman.

Snad přijde víc lidí než na Chomutov

Mora má navíc v této sezoně pozitivní bilanci s nejlepšími prvoligovými týmy. Ústí i Chomutov dokázali Hanáci již dvakrát porazit. To je velký příslib před blížícím se play off.

„V play off to ale bude jiné. Chomutovu se vrátí dvě pětky a bude silnější. Play off by ale mohlo být vyrovnanější. My si proti těmto týmům daleko víc věříme, hraje se nám lépe. Neříkám, že můžeme jít do finále. Věřím ale, že s nimi můžeme hrát vyrovnané zápasy, a hlavně aby těch zápasů bylo co nejvíc,“ dodal Žigárdy.

Již v sobotu olomoucké hokejisty čeká přímý souboj o třetí místo s Duklou Jihlava.

„Očekávám hezký hokej. Jihlava hraje útočně a my se tomu přizpůsobíme. Doufám, že přijde o trochu víc diváků než na Chomutov,“ věří Žigárdy.