„Chtěl jsem vyzkoušet něco nového. Teď je pro to nejlepší čas. V Olomouci za mě určitě najdou výbornou náhradu," říká Žigárdy.

Proč jste nepřijal nabídku nové smluvy v HC Olomouc?
Bylo to těžké rozhodování. Dospěl jsem ale k názoru, že v Olomouci už by má výkonnost nešla nahoru. Klub mi už neměl co dát po sportovní ani osobní stránce.

Už je jasné, kde budete v příští sezoně hrát?
Mám několik nabídek ze zahraničí. V nejbližších dnech by se mělo rozhodnout.

SOUVISEJÍCÍ: Žigárdy končí! Mora hledá gólmany

V Olomouci jste dohromady strávil osm let ze své hokejové kariéry. Jak toto období ze své strany hodnotíte?
Od začátku to bylo skvělé, vše šlo, jak mělo. Poslední tři roky jsem už ale neměl takovou radost z hokeje. Bylo to způsobeno osobními problémy, nedařilo se mi v bráně. Zázemí v klubu bylo ale perfektní.

Na jaké období svého olomouckého působení budete nejraději vzpomínat?
Nevím přesně, která to byla sezona, ale bylo to po postupu Prostějova do první ligy. Byly to vypjaté souboje na ledě i s fanoušky. Je super hrát derby před zaplněným stadionem, na němž fandí oba kotle. Mně se navíc dařilo.

K obnovení smlouvy v Olomouci vás nezlákalo ani rozšíření extraligové baráže, o což by Mora v nadcházející sezoně měla nejspíš usilovat?
Nezlákalo. Vůbec jsem to nebral v potaz. Bylo to životní rozhodnutí. Podmínky i nabídnutá smlouva v Olomouci byly velmi dobré, vztahy v týmu byly fajn. Odcházet po tolika letech není jednoduché. Chtěl jsem poznat nové prostředí. Navíc máme malé dítě, které ještě nemusíme držet ve stejném prostředí. Chtěl jsem vyzkoušet něco nového. Teď je pro to nejlepší čas. V Olomouci za mě určitě najdou výbornou náhradu.

Je možné, že byste se do Olomouce v budoucnu opět vrátil?
Doufám, že by to takhle mohlo být. Plánujeme, že se s rodinou usadíme právě v Olomouci. Ve městě i v klubu se mi líbilo. Neodcházím ve zlé krvi ani nijak rozhádaný.

Štefan Žigárdy

Narozen: 25. července 1984

Výška: 188 cm

Váha: 81 kg

Dosavadní působiště: Ytong Brno, Vsetín, Nový Jičín, Opava, Olomouc, Třinec, Prostějov, Přerov.

Reprezentace: V sezoně 2001/02 odchytal jeden zápas za reprezentaci do 18 let.