I přes rychlou pomoc bývalému hráči mimo jiné Vsetína, Zlína či na závěr kariéry i Uherského Hradiště nedokázali záchranáři pomoci.

„Řidič ve svém automobilu vjel při průjezdu pravotočivou zatáčkou do protisměru a dostal se mimo komunikaci do lesa. Zastavil se až o vzrostlý strom. Třiačtyřicetiletý řidič utrpěl vážná poranění, kterým na místě podlehl," sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Vsetínský odchovanec a bývalý obránce nastartoval hokejovou kariéru na Lapači v době zlaté éry v 90. letech, působil i v dalších extraligových klubech nebo na Slovensku. Klub VHK ROBE Vsetín vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině Michala Šafaříka.

Michal Šafařík se narodil 24. ledna 1977 ve Vsetíně, kde také začal s hokejem. Na Lapači prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v sezoně 1996/1997 dostal poprvé šanci v A-týmu.

Coby mladý talentovaný obránce na Valašsku zasáhl celkem do čtyř mistrovských sezon. Největší prostor na ledě dostal v extraligovém ročníku 2001/2002, ve kterém nastoupil do 37 zápasů.

V nejvyšší soutěži dále oblékal dresy Zlína a Plzně, působil také v prvoligové Olomouci, kde tři roky nosil kapitánské céčko, Kometě Brno či Chrudimi, které v roce 2008 pomohl k postupu z 2. ligy. V nejvyšší soutěži celkově odehrál 84 zápasů.

Důrazný bek si rovněž vyzkoušel angažmá na Slovensku, se Slovanem Bratislava vybojoval mistrovský titul.

Pro sezonu 2010/2011 se vrátil do tehdy druholigového Vsetína, aby s kapitánským „C“ na hrudi pomohl v hokejovém růstu mladým obráncům. Na české scéně celkově posbíral přes 460 startů. Kariéru zakončil v následujícím ročníku v dresu Uherského Hradiště.