Olomoučtí hokejisté už předtím nehráli ve výstavní formě, rozsáhlé zdravotní potíže pochopitelně situaci jen zhoršily a Mora odešla poražena.

„Nemám ve zvyku hledat nějaké výmluvy nebo něco podobného. Ale tentokrát hlavně kvůli klukům řeknu, v jakém stavu mužstvo bylo," řekl na úvod svého hodnocení trenér Venera.

Jak komplikované tedy bylo pro váš tým odehrát zápas s Chomutovem?
Toto jsem nezažil, aby v den zápasu mělo devět hráčů průjmy, chřipky a horečky. A ostatní nastoupili ne úplně zdraví. Chodila jedna esemeska za druhou a jeden telefonát za druhým. Od rána jsme měli asi deset variant sestavy. Nakonec někteří vypadli ještě těsně před zápasem. Říkám to proto, kdyby někdo byl na hokeji a měl pocit, že to někdo jen odklouzal. To určitě ne. Já si naopak cením toho, jak to ti kluci zvládli.

Museli hráči naskočit do hry se sebezapřením?
Málokdo ví, že třeba Juraj Mikúš hrál, ale měl předtím pět dnů po sobě čtyřicítky horečky. V takovém dezolátním stavu si kluci po zápase naopak zasloužili poděkování a ocenění za to, jak bojovali a jak se s tímto stavem porvali. Fakt tohle nepamatuju, budu jenom věřit, že se dáme rychle dohromady.

Žádali jste o odložení zápasu?
Nešlo to. Erik Fürst (generální manažer klubu pozn. red.) se ptal… Hráči nám vypadávali v průběhu dne. Poslední nám zapadli před zápasem a ještě někteří v průběhu zápasu. David Ostřížek a po něm Alex Rašner. To nejde, Chomutov už tady byl. To není naše libovůle, že si můžeme odložit zápas.

Utkání z herního hlediska asi nelze příliš analyzovat?
Průběh zápasu byl zdravotním stavem vyloženě ovlivněný. Nezůstala nám pohromadě ani jedna pětka, dohrávali jsme de facto na dvě a půl pětky. Nějak komentovat co nám vyšlo a nevyšlo tentokrát vůbec nemá cenu.

Věřil jste, že může mužstvo v takovém stavu zvítězit?
Ano, určitě. V hokeji 0:2 nebo 0:3, to nic není, může se to změnit raz dva. V Plzni jsme otočili zápas, kdy jsme prohrávali 0:3. Ale proti Chomutovu to vázlo, sestava byla poskládaná pět minut před zápasem.

Jaké jsou vyhlídky pro páteční utkání s Hradcem Králové?
Já nevím. Doktor nás uklidňuje, že jsou to nějaké několikahodinové nemoci. Že to mají doktoři v nemocnici a za den za dva by to mohlo být dobré. Každopádně jsme na středu dali volno. Nebudeme trénovat tři zdravé hráče, to je nesmysl. Spíš tým necháme, ať se dá dohromady. Ve čtvrtek uvidíme, kolik nás bude.

Mrzí vás, že takové problémy přijdou v situaci, kdy potřebujete každý bod?
Tady ty podmínky v šatně nejsou ideální, nebo spíš jsou ideální pro šíření takových nemocí. Mě nepřísluší komentovat zimní stadion nebo podmínky v šatně, ale je to určitě jedna z věcí, která tomu napomáhá. Určitě si uvědomujeme, že jsme v těžké situaci.