Po těsné sobotní prohře v Hradci Králové (0:1) padla Mora také v domácí moravské bitvě s Vítkovicemi (2:5).

„Před hráči je potřeba smeknout, protože druhý den po sobě předvést takový výkon je dobré, ale máme z obou zápasů nula bodů. Nemůžeme hráčům říct, že by hráli špatně, ale kvůli nulovému zisku nejsme spokojeni,“ prohlásil trenér Mory Jan Tomajko.

Jeho svěřenci dokázali díky dvěma využitým přesilovkám srovnat skóre v souboji s Vítkovicemi na 2:2. Na zásah Davida Ostřížka ze druhé třetiny navázal ve 47. minutě obránce Jiří Ondrušek.

Právě on ale o pár minut později putoval za katr, odsedět si trest za zásah Lukáše Kucsery do oblasti hlavy nebo krku.

„Jestli to byl faul, to nemůžu hodnotit, ale když tam hráč zůstal ležet jak mrtvý a pak další střídání hraje, tak si o tom myslím svoje,“ zlobil se Ondrušek, který dostal i desetiminutový osobní trest.

Ilustrační foto
Kdy nakoupit na silvestra? Otevírací doba supermarketů v Olomouci a okolí

Přesilovku pět na tři ještě vítkovičtí hokejisté nevyužili, při standardní přesile ale rozhodl Radoslav Tybor.

„Vyloučených bylo na naší straně hodně. Vyrovnaná utkání rozhodují přesilovky a my jsme na to doplatili i v sobotu v Hradci. I když jsme tam nedostali gól v oslabení, stálo nás to spoustu sil,“ popisoval Ondrušek.

Na další vyrovnání se Kohouti nevzmohli, naopak dvakrát inkasovali do prázdné branky. „Utkání bylo strašně rozhárané, nevyhovovalo to nám ani soupeři. Bylo zbytečně moc vyloučení na obou stranách, oba týmy se nedokázaly dostat do své hry. Byli jsme šťastnější,“ oddechl si vítkovický kouč Pavel Trnka.

„Vítkovice měly trošku víc šancí, měly víc ze hry. My jsme naštěstí rozbruslili únavu ze soboty. Přesilovky nás ale stály body,“ hodnotil Ondrušek.

ABSENCE JSOU CÍTIT

Olomoucký tým zmítaný řadou absencí si na konci roku prošel těžkým obdobím. V neděli sice naskočil uzdravený Petr Kolouch, na marodce však zůstávají klíčové opory Zbyněk Irgl nebo Martin Vyrůbalík.

„Je nás málo i v obraně, je nás čtyři pět beků, pomáhají nám junioři. Navíc každého něco bolí, máme nějaké bolístky a pohmožděniny, takže to není stoprocentní,“ prozradil Ondrušek.

„Jestli je to nejtěžší období? To uvidíme až po sezoně,“ nechtěl odhadovat Tomajko.

Jeho svěřenci mohou využít Silvestra a Nový rok k načerpání sil. „Teď máme dva dny volna, takže doufám, že to bude lepší,“ věří Ondrušek.

Ilustrační foto
Kam na silvestra a Nový rok na Olomoucku

Mora po skvostném období a devíti vítězstvích z deseti utkání přestala sbírat body a v tabulce klesla na osmé místo. „Nejsou to všechno čisté prohry, doma jsme bodovali s Brnem, bodovali jsme v Chomutově,“ upozornil Ondrušek.

„Neprohráli jsme pátý zápas v řadě za nula bodů, není to tak špatné,“ odmítl Tomajko slova o výsledkové krizi.

Kohouti se však musejí mít na pozoru. „Víme, že dva body z pěti zápasů je strašně málo, pokud chceme být v tabulce nahoře. Můžeme si říct, že máme nějaké body nahrané a v tabulce to není tak cítit. Ale desítka se dotahuje a může to být cítit už brzy,“ má na paměti Jiří Ondrušek.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 35. Ostřížek (Jergl, Ondrušek), 47. Ondrušek (Kolouch, Nahodil) - 15. Szturc (Poletín), 30. Š. Stránský (Gregorc, Kucsera), 52. Tybor (O. Roman, Schleiss), 59. D. Květoň (Baranka, Tybor), 60. O. Roman. Rozhodčí: Hribik, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5171.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Jaroměřský, Švrček, Staněk, Rutar, Ondrušek - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Kolouch, Strapáč, Burian - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák - Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, J. Mrázek, Baranka - Olesz, Lev, Dej - D. Květoň, O. Roman, Tybor - Kucsera, Poletín, Szturc - Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.