Utkání nezačalo pro hosty vůbec dobře. Již v první minutě byl vyloučen Ondrušek a Stadion přesilovku využil. Před Vošvrdou zůstal zcela sám Šulc, který puk procpal do olomoucké branky. Hanáci se museli bránit při dalším dvouminutovém trestu, který tentokrát přečkali bez gólové újmy.

A favorit záhy vyrovnal také v početní výhodě. Bartoň na modré napřáhl, Král puk vyrazil před Marosze, jenž kotouč uklidil do branky.

Poté se šance střídaly na obou stranách. Do největší se dostal Novák, jenž sám uháněl na Vošvrdu, ale na olomouckého gólmana nevyzrál.

Na začátku druhé třetiny Kohouti skóre otočili a výrazně jim v tom pomohl gólman Král. Ostřížek ze středního pásma puk nahodil na litoměřickou branku a domácí strážce svatyně kotouč překvapivě pustil.

Král i nadále nepůsobil příliš jistě, jenže olomoučtí hokejisté toho nedokázali využít. Naopak při vyloučení Ostřížka Kališníci vyrovnali. Hanáci se z vyloučení nepoučili a při dalším trestu inkasovali třetí gól. Tentokrát Severočeši skórovali již po čtyřech sekundách od zahájení přesilovky. Přestřelka však nadále pokračovala a Ostřížek dokázal vyrovnat.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky domácí znovu skórovali v přesilovce, ale Hašek puk za brankovou čáru dopravil rukou. Kališníci pokračovali v tlaku a Mora měla štěstí, když Doležal nedokázal puk zasunout do prázdné branky.

Skóre se do konce normální hrací doby neměnilo, a tak se opět prodlužovalo. Po třech minutách byl vyloučen Marosz a Kališníci si vzali oddechový čas. Chabada trefil tyč a Hanáci oslabení se štěstím přečkali.

Gól už nepadl, a tak znovu rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byli opět úspěšnější domácí.

Čtvrtfinále pokračuje pátým zápasem v neděli na olomouckém ledě. Již v pátek si mohou fanoušci v předprodeji koupit vstupenky od 9 do 11 hodin na sekretariátu klubu a od 17 do 18.30 na pokladně. V sobotu od 9 do 11 bude prodej probíhat na sekretarátu.

HC STADION LITOMĚŘICE – HC OLOMOUC 4:3 SN (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Šulc (Chabada, Čermák), 29. Chlapík (Novák, Míka), 32. Hrbas, rozh. náj. Novák – 9. Marosz (Bartoň, Knotek), 24. Ostřížek (Kucharczyk, Selingr), 38. Ostřížek (Selingr, Diviš). Rozhodčí: Jílek, Zubzanda – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. Diváci: 1060. Stav série: 2:2.

Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – Doležal T., Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Budínský, Koudelka, Doležal Z. – Bahenský, Rubeš, Procházka. Trenér: Jiří Doležal.

Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.