Již od začátku se diváci zaměřili na obránce Mariana Moravu a především kouče Petra Nováka. Ten si po každé třetině vyslechl své, když odcházel do šatny. Sám ale na sprosté výpady z tribun reagoval a pod lidmi se zastavoval.

„Zlepšují se. Už se dostávají na úroveň Jihlavy a Třebíče,“ zmínil vyhrocená derby Novák.

Sám zopakoval sprosté nadávky, kterým ho olomoučtí fanoušci zahrnovali.

„Už jsem to říkal v Třebíči i Jihlavě, že bych jim zaplatil logopeda, protože na mě létají jen sprosté nadávky. Nadávají i osmileté děti a to už je trošku zarážející. Kdybych nepřijel, tak nevím, co by dělali. Možná by šli nakupovat do Billy. Zaplaťpánbůh, že byli tady a fandili domácím,“ dodal Novák.

V utkání navíc padly dva vysoké tresty. Nejprve pět minut a do konce utkání vyfasoval olomoucký Řípa, který poslal k ledu jednoho z brodských útočníků. Zdálo se ale, že trest byl dost přísný. „Ještě se podíváme na video. Zákrok se nám ale nezdál tak tvrdý,“ řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Minulý zápas jsme přišli o šest zubů, přibylo padesát stehů a soupeř dostal trest dvě plus dvě. Řípa neměl být potrestaný vůbec, protože náš hráč má jen tři stehy. To skoro nic není. To je věc rozhodčích, jak se na tyto zákroky dívají,“ porovnával Novák.

Poté ještě desítku za řeči dostal brodský obránce Ostrčil.